Článek Antikoncepce pro mladé je zvěrstvo, tvrdí lékařka

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Antikoncepce pro mladé je zvěrstvo, tvrdí lékařka

19. 08. 2011 - 21:57

kocourkovakocicka: Článek jsem také četla a musím souhlasit. Navíc jsem před pár týdny po téměř deseti letech HA vysadila a změny už jsou pomalu vidět. Trpěla jsem šílenými bolestmi hlavy a najednou jsou pryč. Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat, než se organismus zase normálně srovná.

---
kocourkovakocicka.pise.cz

31. 08. 2011 - 17:25

marinka: Tak antikoncepce je dnes spousta druhů. Některá je lepší a šetrnější a některá ne. Každá chemická látka tak trochu ničí tělo,a u někoho může mít vliv na psychiku, ale asi lepší to ne pak chodit na potraty, no ne?A pak, pokud jsou vedlejší účinky až moc veliké vždy se dá (tedy skoro vždy) najít vhodná alternativa.

---
marinka.pise.cz

11. 09. 2011 - 03:11

pro-zivot: A jsme u jádra diskuse - jaký je vztah mezi antikoncepcí a potraty. Klasický názor je, že se antikoncepcí předchází potratům. Na první pohled to vypadá logicky. Jenže... je "veřejné tajemství", že HA působí nejen jako antikoncepce, ale i jako abortivum (prostředek usmrcující embryo). Pokud selže první - antikoncepční - účinek, nastoupí ten druhý - abortivní. Tyhle potraty se nikde neevidují, takže se můžeme jen dohadovat, kolik jich je. Že k nim ale dochází, nikdo nepochuje. Takže tu nastává otázka, co vlastně antikoncepce řeší. Jistě, je to nepochybně mnohem pohodlnější pro matku. Pokud nám však jde o etickou stránku věci - o snížení počtu usmrcených lidských bytostí - je to "pokrok" tak říkajíc z bláta do louže.

Tak aspoň snižuje počet těch chirurgých potratů, namítnete nejspíš. Jenže je to opravdu tak? Letos v lednu vyšla v americkém časopise Contraception (vydává jej organizace, která PODPORUJE antikoncepci a umělé potraty) studie o souvilsosti mezi rozšířením antikoncepce a potratovostí (myšleny jsou umělé potraty) u španělských žen. Během deseti let se počet uživatelek antikoncepce zvýšil o 63% - a počet umělých potratů vzrostl o 108%.

Psala jsem o tom tady:

http://pro-zivot.pise.cz/32233-rozsireni-antikoncepce-nevede-k-poklesu-potratu.html < br>
Studie s podobnými výsledky vyšly také ve Francii a Austrálii. V USA zase samotné potratové kliniky uvádějí, že 55% matek, které jdou na potrat, otěhotněly, když užívaly antikoncepci (antikoncepce jim selhala).

Takže ještě jednou, co vlastně antikoncepce řeší?

---
pro-zivot.pise.cz

10. 11. 2011 - 13:00

marinka: Ona neni každá antikoncepce stejná. Třeba takový náplasti(konkrétně Evra) brání početí tím, že se v pochvě tvoří větší množství hlenu a zabraňuje tak spermii proniknout do dělohy. V ničem jinym to nespočívá. Faktem je, že tyhle náplasti jsou určeny ženám jen do 90 kilo.
Že by tahle antikoncepce způsobovala potrat je v podstatě nemožné.
A co takový kondomy. Jasně, jsou nepříjemný a osobně jim neholduju, ale ty taky přece potraty nezpůsobují. Ale to už vlastně HA neni.

---
marinka.pise.cz