Článek PŘED POTRATEM, PO POTRATU - 8. týden těhotenství

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: PŘED POTRATEM, PO POTRATU - 8. týden těhotenství

23. 12. 2012 - 09:38

penzi: Nemyslím si, že ukazování potrhaných mrtvolek potracených dětí je vhodný prostředek pro šíření osvěty. Jsem zásadně proti potratům a občas se o tom bavím i s jinými lidmi. Za svůj život jsem nepotkal nikoho, kdo by změnil svůj názor na potraty díky těmto strašným obrázkům. Spíš naopak - setkal jsem se již s řadou lidí, kteří jsou proti potratům, ale s Hnutím pro život nechtějí mít nic společného právě kvůli této jeho aktivitě.
Podle mě se tato metoda boje proti potratům vůbec neosvědčila, ale naopak odrazuje ty, kteří jsou možná i ochotni poslouchat rozumné argumenty proti potratům a rozděluje ty, kteří už proti nim jsou.

24. 12. 2012 - 14:38

pro-zivot: Tak teď už jste jednoho člověka potkal. Mě.

Nikdy jsem nebyla aktivní zastánkyní umělých potratů. Ale až do jednoho únorového podvečera před téměř šesti lety jsem nebyla ani proti nim. Prostě mě to téma nezajímalo. Šlo úplně mimo mě.

Proč?

Protože jsem nevěděla, co to "potrat" je. Bylo to pro mě prázdné slovo.

Jednoho večera jsem úplnou náhodou na internetu narazila na stránky Hnutí pro život ČR. Konkrétně na stránku s fotografiemi dětí, které se staly oběťmi umělých potratů.

Moje reakce? Šok, zhnusení, smutek, a také zlost. Šok nad tím, co to zdánlivě nevinné slovo "potrat" doopravdy znamená. Zhnusení nad tím, že je někdo schopen páchat taková zvěrstva. Smutek nad oběťmi tohoto brutálního násilí. A zlost nad tím, že se tato otřesná realita tutlá.

Řekla bych, že to je přirozená reakce člověka, který je konfrontován s bezprávím, o kterém dosud neměl ani tušení.

Neodradilo mě to od hledání dalších informací. Právě naopak. Do této chvíle mi bylo téma umělých potratů úplně lhostejné, ale teď mi nedávalo spát. Začala jsem hledat informace o prenatálním vývoji dítěte, metodách umělých potratů a především o tom nejpodstatnějším: kdy začíná život lidského jedince?

Zjistila jsem, že věda již odpověď na tuto otázku zná. A od té chvíle jsem pro-life.

Sečteno podtrženo - moje zkušenost je úplně opačná než vaše.

V mém případě se tato metoda osvěty osvědčila. A znám řadu lidí (ať už virtuálně nebo osobně), jejichž příběh je podobný.

---
pro-zivot.pise.cz