Článek Dívka, která přežila potrat

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Dívka, která přežila potrat

04. 02. 2009 - 16:51

duhová kulička: NO TY BRĎO,úplně mi šel mráz po zádech.To snad není ani možné.

---
duhovakulicka.svetu.cz

04. 02. 2009 - 17:52

pro-zivot: A takových případů se ročně stanou stovky, možná i tisíce. Jenže ty děti se potom většinou stejně zabijí, a tak se o tom nikdo nikdy nedozví

---
pro-zivot.pise.cz

04. 02. 2009 - 17:13

contritus: Ten příběh znám. Je to smutné - civilizace vzkvétá a s ní...
Nejvíc se mi "líbí", jak nazývají příslušný zákon, nebo jak o tom všem mluví: -přerušení těhotenství-
Copak se těhotenství dá přerušit? Jako nějaká jiná činnost a pak v něm pokračovat??

---
contritus.pise.cz

04. 02. 2009 - 17:56

pro-zivot: Máte pravdu. Ten název pochází už od Lenina, který jako první na světě uzákonil potraty. Před nedávnem naši poslanci hlasovali, aby se to přejmenovalo na umělé UKONČENÍ těhotenství - neprošlo to

---
pro-zivot.pise.cz

04. 02. 2009 - 23:27

bublina*: Strašné. V této situaci jsem byla jednou a život dítěte jsem si ubránila před světem. Ovšem nevím, kdybych přece jenom musela jít na potrat, zda by mi to v hlavě strašilo celý život. Asi jo. Tyhle názvy vymýšlejí chlapi - umělé PŘERUŠENÍ těhotenství a mateřská DOVOLENÁ.

---
splaskni.blbne.cz/

06. 02. 2009 - 09:47

pro-zivot: O potratech se taky mluví jako o pomoci ženám. Stálo by za průzkum, kolik nastávajících maminek o takovou "pomoc" opravdu stojí a kolik by spíš uvítalo povzbuzení a podporu, aby si mohly dítě ponechat.
Moc si vás vážím, že jste dokázala za své dítě bojovat.

---
pro-zivot.pise.cz

04. 02. 2009 - 19:12

marieke: Proč jste nezveřejnil můj komentář k prvnímu článku?

---
marieke.pise.cz

06. 02. 2009 - 09:26

pro-zivot: Marieke, já jsem žena. Vím, že je ten obrázek matoucí, měla to být ilustrace k Čapkovu citátu, nevěděla jsem, že se bude u komentářů objevovat jako moje podobenka
Ten komentář jsem neuveřejnila, protože se netýkal tématu. V článku nebylo nic o katolících ani o Polsku (ale bude v některém z dalších článků). To jsou taková klišé, která odvádějí pozornost od podstaty problému. Chtěla jsem, aby se lidé trošku zamysleli nad tím, co se dneska považuje za normální a jestli to takové opravdu je.

---
pro-zivot.pise.cz

12. 02. 2009 - 14:06

pro-zivot: Tak, už je tu nový obrázek, ten už snad nikoho mást nebude

---
pro-zivot.pise.cz

09. 02. 2009 - 18:09

infikovana-houba®svetu.cz: Vážně nechápu, proč lidé zabíjejí...Potrat...To je vážně hnus! Nechápu, jak to vůbec může být uzákoněno i v téhle době. V době, kdy nám říkají žijte zdravě, žijte v míru...Žijte! A potraty dovolí?

---
infikovana-houba.svetu.cz

11. 02. 2009 - 22:33

הלט: Příběh Gianny Jessen je příběhem Boží lásky, proto patří do učebnic. Samozřejmě amerických, ale proč ne i českých? Patří do hodin, jimž se říká sexuální výchova.

הלט

---
vpravo.blog.cz

12. 02. 2009 - 14:03

pro-zivot: Co já vím, tak je u nás příběh Gianny Jessen prakticky neznámý. Což je "zvláštní" vzhledem k tomu, jak média hledají neustále nové a nové a pokud možno neobvyklé příběhy. Jenže Gianna Jessen působí jako živá výčitka svědomí. Upozorňuje na nespravedlnost. Usvědčuje společnost z nelidskosti. A to se jim samozřejmě nemůže hodit do krámu.

---
pro-zivot.pise.cz

13. 02. 2009 - 08:11

הלט: Na serveru masaryčky jsem našel následující "angažovanou" bakalářskou práci slečny Lechnerové, která se pustila do rozboru výuky sexuální výchovy.

http://is.muni.cz/th/144510/fss_b/Lechnerova_-_bakalarska_prace.pdf

Opone ntka Ferenčuhová je taky pěkná. Vytýká děvence v podstatě formální metodické věci.

Mimochodem - s pojmem "důstojnost" bakalářka nepracuje. Zná toto slovo?

Prosím, znáte někoho, kdo se na tvorbě toho, co se ve škole v rámci "rodinné výchovy" učí, podílel? Nebo...bude podílet? Třeba by tam život Gianny Jessenové zapracoval. A Liška by tomu pak nedal razítko... Nebo by to prošlo.

הלט

---
vpravo.blog.cz

19. 02. 2009 - 08:10

הלט: Zdravím!

Když naši ústavníci meditovali nad Lisabonem, spáchal jsem tento postřeh: http://vpravo.blog.cz/0811/ultima-ratio

Neznáte nějakého ústavního právníka? Opravdu bych rád věděl, jak v tom světě materiálního jádra metafyziky mají pojmy jako je morálka či hodnotový rámec apod. definovány, jak o nich uvažují.---
http://vpravo.blog.cz

25. 03. 2010 - 18:44

pro-zivot: Na tomto místě jsem obdržela jeden vulgární komentář, který mimo jiné tvrdil, že Giannin příběh je smyšlený, a že není možné, aby nějaké dítě přežilo pokus o vraždu/potrat. Na urážky reagovat nebudu, napíšu jen pár vět k oněm obviněním, aby si dotyčný autor nemyslel, že má pravdu.

Případů, kdy nenarozené dítě přežilo pokus o vraždu/potrat, je ve světě známo
několik tisíc, skutečný počet však bude nepochybně mnohonásobně vyšší.

Okolnosti, za jakých nenarozené dítě pokus o vraždu/potrat přežije, jsou různé. V prvním trimestru, kdy je dítě zabíjeno tzv. vakuumaspirací (do dělohy se vsune plastová trubička s ostrým hrotem, která je připojena na vývěvu, podobnou vysavači, ale s 29krát silnějším účinkem. Vývěva roztrhá dítě na kousky a vysaje jej do nádoby) se může stát, že vývěva dítě mine (potratář tento typ potratu obvykle provádí naslepo), odsaje jen část tkáně a dítě přežije. Takovýchto případů je známo velmi mnoho (nejméně jeden i z České republiky) a řada gynekologických učebnic dokonce přežití dítěte uvádí jako možnou komplikaci (!!!) při tomto typu potratu.

Tímto způsobem uniklo smrti děvčátko jménem Heidi Hufmann. Dnes je z ní dospělá žena, manželka, matka a aktivistka hnutí proti zabíjení nenarozených dětí:

http://pro-zivot.pise.cz/101695-lekar-prohlasil-ze-jeji-preziti-je-zazrak.html

Jsou známy také případy (opět v prvním a maximálně na začátku druhého trimestru těhotenství), kdy potratář "nedopatřením" zabil jen jedno dítě z dvojčat a druhé přežilo. Opět je minimálně jeden takovýto případ znám i z České republiky. Matka tehdy za to, že její dcera přežila, vysoudila odškodné 80 tisíc korun.

Nejznámnějším takovýmto případem ve světě je případ Sarah Smith. Sarah díky potratářově "chybě" unikla vraždě/potratu ve zhruba 12. týdnu těhotenství, zatímco její bratříček - dvojče byl vedle ní zaživa rozřezán na kusy. "Kupodivu", i ze Sarah se v dospělosti stala aktivistka proti zabíjení nenarozených dětí:

http://pro-zivot.pise.cz/99713-ziju-jen-proto-ze-muj-bratr-byl-zabit-misto-me.html

A teď k tomu, proč říkám, že tyto známé případy jsou ve skutečnosti jen špičkou ledovce. Zaprvé to jsou případy, které někdo zveřejnil, medializoval. Buď to byly samy tyto děti, když dospěly a dozvěděly se o svém osudu, nebo to byly jejich matky, které litovaly, k čemu se nechaly zmanipulovat a chtěly varovat ostatní ženy, anebo, jako v těch českých případech, matky, které požadovaly na potratářovi odškodné za to, že dítě nezabil "pořádně". Je však jisté, že existuje velké množství případů, kdy to prostě nikdo nezveřejnil, a proto se o tom neví. Já jsem se osobně setkala s jednou ženou (tady u nás), která mi tvrdila, že její známé se tohle také stalo. Potratář zabil jen jedno dvojče a druhé přežilo. Ona se rozhodla, že ho nebude žalovat, nijak to nemedializovala a to přeživší dítě, o které se stará, o svém životním příběhu neví. Samozřejmě, je to jen tvrzení té ženy, já o tom žádné důkazy nemám (a proto to tady na blogu nikde neuvádím), ale nijak by mě to nepřekvapilo. Případy, kdy dítě přežije potrat, skutečně nejsou nijak vzácné - navzdory tomu, že se o tom prakticky vůbec nemluví.

Druhým důvodem je, že řada matek, které zjistí, že dítě pokus o vraždu/potrat přežilo, jdou prostě na vraždu/potrat podruhé, a tentokrát si potratář zpravidla dá záležet, aby dítě nemělo žádnou šanci. Takových příběhů (i v běžných internetových diskusích), kdy nějaká žena psala, že "potrat se napoprvé nepovedl, tak jsem musela na opakování", jsem už také četla celou řadu. Tyto děti jsou také "abortion survivors" (tak se říká dětem, které přežily potrat), i když byl jejich život tak krátký, ale jejich příběhy se nikde neuvádějí, protože je to "kontroverzní" a "politicky nekorektní". Co oči nevidí, to srdce nebolí.


/POKRAČOVÁNÍ/

---
pro-zivot.pise.cz