Andrea Bocelli a Malý příběh o potratu

7. červen 2010 | 23.45 |

Slavný italský tenor Andrea Bocelli zveřejnil video, na kterém vypráví "jeden malý příběh" o mladé ženě, které lékaři doporučovali umělý potrat, protože v těhotenství podstoupila léčbu zánětu slepého střeva. Lékaři se domnívali, že dítě bude postižené a umělý potrat je proto "tím nejlepším řešením"...

Chtěl bych vám při této příležitosti vyprávět jeden malý příběh. Stalo se to takto: jedna mladá těhotná žena byla hospitalizována kvůli akutnímu zánětu slepého střeva. Lékaři jí museli obkládat břicho ledem a když léčba skončila, navrhli jí, aby nechala své dítě "potratit". Tvrdili jí, že to je nejlepší řešení, protože by se dítě narodilo s nějakým postižením.

Ale tato statečná mladá žena potrat odmítla a její dítě se narodilo.

Ta žena byla má matka a to dítě jsem já.

Možná jsem zaujatý, ale můžu vám říct, že to byla správná volba. A doufám, že tento příběh bude povzbuzením pro mnoho matek, které se nacházejí v těžké životní situaci, ale chtějí bojovat o život svého dítěte.

Na závěr zazpívám jednu starou píseň, kterou mají velmi rády mé děti a doufám, že se bude líbit i vám. Nahrál jsem ji také na své poslední album. Je to krásná píseň, protože vyjadřuje radost a štěstí.

Andrea Bocelli se narodil s vrozenou oční vadou (zelený zákal, glaucoma) a ve dvanácti letech zcela oslepl. Od dětství projevoval výrazný pěvecký talent, a přestože na univerzitě v Pise vystudoval práva, od roku 1992 se věnuje pouze hudbě. Dosud vydal 13 studiových alb, jichž se celosvětově prodalo přes 70 milionů.

Video je součástí iniciativy I Am Whole Life, jejímž posláním je hájit úctu a respekt k lidskému životu za všech okolností a v celé jeho délce - od početí až po přirozenou smrt. Jedním z mluvčích iniciativy je mexický herec Eduardo Verástegui (film Bella).

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Moderované komentáře

RE: Andrea Bocelli a Malý příběh o potratu tom* 07. 07. 2010 - 08:08
RE: Andrea Bocelli a Malý příběh o potratu beran 07. 09. 2010 - 22:03
RE: Andrea Bocelli a Malý příběh o potratu pro-zivot 04. 10. 2010 - 18:02
RE: Andrea Bocelli a Malý příběh o potratu marieke* 10. 12. 2010 - 23:11