Článek Můj dopis holandskému velvyslanci

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Můj dopis holandskému velvyslanci

05. 12. 2010 - 20:11

anita*: Si fantasticka!Vdaka!

Ideme na to!

05. 12. 2010 - 23:11

maftík: Díky moc, dopis posílám a rozesílám odkaz na tento článek všude možně.

05. 12. 2010 - 23:13

pro-zivot: Díky - oběma!

---
pro-zivot.pise.cz

06. 12. 2010 - 09:35

maftík: JInak jedna poznámka. Nevím v jaké technologii je tento blog napsán, ale každopádně nelze jednoduše označit text v článku a zkopírovat jej do schránky. Musím si dát menu Zobrazení, tam Zdrojový kód stránky a až z tama to zkopírovat lze. Chtělo by to s tím něco udělat, nebo napsat správci blogového systému, ať s tím něco udělá, pokud může.

06. 12. 2010 - 22:47

pro-zivot: A jé, to je moje chyba, že jsem si na to nevzpomněla Na blozích píše.cz se prý dřív hodně kradly články, takže je tu nastavená protikopírovací ochrana. (Vidím ale, že se to stejně dá obejít Komentáře ale kopírovat jdou, takže to dám i sem:

Vaše Excelence,

se znepokojením jsem zaznamenala zprávu, že novinářce Marisce Orbán de Haas je ve Vaší zemi vyhrožováno smrtí. Jediným "proviněním" paní Orbán de Haas je přitom to, že veřejně vyjádřila svůj názor ohledně toho, jak by měla vypadat ochrana práv nenarozených dětí v Nizozemsku.

Domnívám se, že právo na svobodu projevu je jednou ze základních hodnot euroatlantické civilizace a právem každého člověka. Tím spíše, pokud se jedná o novináře. Proto mě velmi znepokojilo, že je něco takového možné v Nizozemsku, jedné z členských zemí Evropské unie.

Právo na svobodu projevu je to, co odlišuje svobodnou společnost od společnosti strachu. Proto doufám, že bude zajištěna bezpečnost paní Marisky Orbán de Haas tak, aby příště mohla ona i další novináři svobodně vyjadřovat své názory bez obavy o svoje zdraví nebo dokonce život.

Těším se, že brzy uslyším z Nizozemska lepší zprávy.

V úctě

(podpis)

-------------------------

Dear Mr. Ambassador,

I was horrified to hear the news about Dutch journalist Mariska Orbán de Haas who is threatened with death in your country. The only "crime" Mrs. Orbán committed is that she publicly told her opinion of how the Dutch society should protect the rights of the unborn children.

I believe that the right to free speech is one of the basic values of the Western civilization and a universal human right, especially in case of a journalist. Therefore I am very discomposured to hear that something like this takes place in the Netherlands, one of the members of the European Union.

Right to free speech is one of the things that difference a free society from a society of fear. Therefore I hope that your country will ensure the security of Mrs. Mariska Orbán de Haas so that she and the other journalists will be able to express their opinion without fear for their health or even life.

I am looking forward to hear better news from the Netherlands.

Sincerely

(podpis)

---
pro-zivot.pise.cz

07. 12. 2010 - 15:39

maftík: Fajn, raděj o tom dodej info i do původního článku. Díky.