Článek Nešla jsem na potrat - nezabila jsem své dítě

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Nešla jsem na potrat - nezabila jsem své dítě

22. 10. 2010 - 13:26

marinka: Pokud je dítě zdravý a v pořádku, pak je dobře, když k potratu nedojde. Možná je to ode mě hnusný, ale jít na potrat jenom kvůli kariéře mi přijde prostě hnusný. Jiný je to v případě, že se u dítěte při ultrazvuku nebo rozboru plodovky ukáže, že něco není v pořádku. Tady už si soudit netroufám a vím, že rozhodování je mnohem těžší. U mě jsem o tom někdy tušim v létě psala článek, tak jestli chceš, koukni.

---
marinka.pise.cz

22. 10. 2010 - 18:47

anita*: Blahozelam k vybornemu zivotnemu rozhodnutiu.
Nieco podobne som totiz prezila.
Najskor mi lekar tvrdil,ze bie som tehotna.Po par mesiacoch,zasa,ze musim ist na vyskrab,lebo dieta vo mne je uz mrtve.Bolo to viac ako pred 30 rokmi.tak som sa ziadala na ultrazvuk.Tam ma ubezpecili,ze moje dieta zije.To mauz moj gynekolog nemohol ani citit,lebo som si dieta branila a jeho "dobre rady",ze asi bude postihnute,som si nevsimala.Lezala som par tyzdnov v nemocnici,plod mi museli isty cas udrziavat,ale tych 9 mesiacov sme predsa prezili.
Narodil sa mi krasny,zdravy chlapec.S hrdostou som bola na jeho promocii a poplakala som si od radosti,ked preberal cerveny diplom.Dnes je z neho dobry lekar.

23. 10. 2010 - 14:12

katarina*: Drzim palce, prajem Vam aj Vasemu dietatku do zivota vsetko dobre

23. 10. 2010 - 22:58

pro-zivot: Pro "werstrum": komentář byl smazán. I nesouhlas se totiž dá vyjádřit slušně a bez urážek. Nevím o nikom, kdo si dobrovolně nechá zahltit blog sprosťárnami.

Pro vaši informaci, na početí dítěte se stejnou měrou podílí žena i muž. Proto jsou za něj OBA zodpovědní a OBA k němu mají své povinnosti. Jeden můj známý (muž) tvrdí, že jediní, komu potraty pomáhají, jsou špatní muži. Desítky příběhů velmi podobné tomuto i váš komentář to bohužel potvrzují.

---
pro-zivot.pise.cz

03. 11. 2010 - 12:39

mia*: Proč byl smazán můj komentář, když nebyl vulgární, urážejí a byl k tématu? To sem smí přispívat jen lidé s určitým názorem?

04. 11. 2010 - 01:35

pro-zivot: Mio, komentovat tu může každý. Já o reakce stojím, dokonce i o ty kritické (pokud jsou vyjádřeny slušně), jak je vidět z komentáře Marinky. Není však přijatelné, aby tu někdo označoval své oponenty za vymyté mozky, používal výrazy "blbka" a podobně. Toto pravidlo platí pro obě strany diskuse. Chci totiž, aby to tu mělo nějakou úroveň.

Čili zlaté pravidlo pro všechny diskuse: Vyjadřovat se "ad rem" (k věci), nikoli "ad hominem" (k osobě autora nebo ostaních diskutujících).

---
pro-zivot.pise.cz

05. 11. 2010 - 11:09

pisarka: Že nás někdo označuje vymytými mozky, protože jsme si nechali postižené dítě, už jsem si zvykla. Ale pokud tak někdo označuje i tuto matku, která nepotratila zdravé miminko, tak naše společnost je na tom ještě hůř, než jsem si myslela. A co takhle se taky zamyslet nad "otcem" - jeho starost to neni?

10. 12. 2010 - 23:08

marieke*: Něco podobného řešila i moje kamarádka. Otěhotněla v 18, tehdejší přítel flákač, který radši seděl s kamarády v hospodě i když ona doma ležela s rizikovým těhotenstvím. Taky vážně uvažovala o potratu, navíc jí řekli, že dítě, pokud ho vůbec donosí, bude těžce postižené...pak jí jiný lékař řekl, že se musel stát omyl a dítě je naprosto v pořádku! Hrůza, člověk, aby si nebyl jistý ani při vyšetřeních...musí to být strašné dilema dozvědět se, že vaše dítě bude postižené-ale co když není?! Přítel ji opustil ještě když dcera byla malinká a kamarádka uvažovala i o tom, že ji někde odloží, musel to být velký nápor na psychiku-sama, bez peněz...Teď jsou holčičce skoro 4 roky a je to báječné dítě, mám ji strašně ráda, kamarádka má nového svědomitého přítele a bydlí spolu a říká, že malá jí obrátila život k lepšímu (dřív i koketovala s tvrdými drogami a hodně pila-už od narození malé ale byla svědomitá mladá maminka a teď si jde nanejvýš na jednu skleničku, když je malá u prarodičů).

---
marieke.pise.cz

10. 12. 2010 - 23:41

pro-zivot: Děkuju za svědectví.

Když přijde řeč na umělé potraty, tak zastánci skandují hesla o svobodné volbě. Když je však člověk vezme za slovo a chce, aby zaručili skutečnou svobodu volby i u těch žen, které jsou tlačeny nebo přímo nuceny k potratu svým okolím, otcem dítěte, rodiči, lékaři,... tak o tom najednou nechtějí slyšet.

To, že nenarozené dítě nikdy žádnou svobodu volby nemá, je další věc.

---
pro-zivot.pise.cz

10. 02. 2011 - 20:35

ladyterez: Já jsem taky nešla na potrat... ale v mém případě jsem zase uvažovala o tom že by bylo lepší jít na zákrok teď než abych se neuměla o dítě postarat.. Protože v tomto věku... Ale to je jedno.. Ted ale vím že jsem udelala dobré rozhodnutí protože si myslím,že těhotenství je nejlepší část života ženy!!

24. 01. 2013 - 01:32

zuzana- autorka článku: Přeji příjemný den, jsem původní autorka článku, nenašla jsem jinou možnost jak se s vámi spojit než přes tento komentář. Vzpomnela jsem si, že mi dříve na stránce dobro publikovali článek. Původní stránku jsem již nenašla, jsem ráda a potěšena, že tento článek je dze u Vás a je čtený. Chtěla bych Vás jen poprosit, zda-li by bylo možné smazat fotografii s dcerou. Změnila jsem styl oblékání a proto také jsem hledala tento článek, abych kontaktovala správce na stránce a poprosila jej o smazání mé fotografie. Děkuji za pochopení. Pokud byste mě chtěla kontaktovat , muj email je : siandsi@seznam.cz . Děkuji

25. 01. 2013 - 06:38

pro-zivot: Fotografii jsem odstranila a nahradila ji ilustračním obrázkem.

Pěkný den i vám

---
pro-zivot.pise.cz

26. 01. 2013 - 09:28

zuzama: děkuji moc za rychlou reakci.