Článek Dominikánská republika: vítězství kultury života

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Dominikánská republika: vítězství kultury života

24. 04. 2009 - 19:06

princezna®svetu.cz: Správně A ostatní státy by si měly vzít příklad.

---
princezna.svetu.cz

28. 04. 2009 - 16:08

pro-zivot: V dnešní době by to mělo být samozřejmostí... pokud se opravdu chceme považovat za civilizovanou a humánní společnost.

---
pro-zivot.pise.cz

29. 04. 2009 - 12:54

marieke: Doufám, že naše země si příklad nevezme a zůstane necivilizovaná a nehumánní. Nechci, aby u nás dívky, které byly znásilněny nebo by kvůli porodu umřely či si vážně poškodily zdraví zničily život, protože za ně rozhoduje někdo jiný.
A chtěla jsem se zeptat-proč tu nemáte návštěvní knihu, kdyby se člověk chtěl zeptat na něco co přímo nesouvisí s články (konkrétně by mě zajímalo, jestli spolupracujete s Hnutí pro život, které máte v odkazech a taky jsem lehce chtěla rozepsat svůj názor dle toho, co jsem si tam přečetla). Vždyť i návštěvní knihu můžete moderovat

---
marieke.pise.cz

30. 04. 2009 - 10:23

pro-zivot: Nechci, aby nenarozené děti byly zabíjeny jen proto, že za ně rozhodne někdo jiný. Četla jste některé ty příběhy, které mám ve druhé rubrice? Třeba to, co musela vytrpět Gianna Jessen? Víte co to je otrava solným roztokem?

(Cituji z toho staršího článku)Skrz matčino břicho je do plodového vaku dítěte zavedena dlouhá jehla. Tou se nejprve odstraní trocha plodové vody a poté je vstříknut silný koncentrovaný solný roztok. Dítě tento roztok spolkne a "vdechne" a je jím pomalu zabíjeno. Roztok funguje také jako žíravina leptající pokožku. Dítě kope a silně sebou škube, zatímco doslova zaživa hoří. Někteří tuto metodu přirovnávají k účinkům napalmu na nevinné válečné oběti. Obvykle trvá něco přes hodinu, než dítě zemře. Příčinou smrti je akutní hypernatremie (vysoká hladina sodíku v krvi) nebo akutní otrava solí, při níž dojde k všeobecnému rozšíření cév, otokům, překrvení, krvácení, šoku a smrti.

Co to je společnost, která taková zvěrstva dovoluje? Tohle všechno se děje za živa, dítě to všechno vnímá. Vy byste to chtěla podstoupit? Jistě že ne. Gianna Jessen taky nechtěla, taky si to nezvolila. A přesto to musela vytrpět a dodnes si nese následky. Protože za ni rozhodli jiní.

Jiné holčičce zase při potratu utrhli ruku. Taky je na celý život postižená. To byste si zvolila? Chtěla byste žít celý život bez ruky, zmrzačená? Vybrala byste si to dobrovolně?
Ona taky ne. Jenomže - zase - rozhodli za ni jiní. ONI rozhodli, ale následky si musí nést ona.

Co jsme to za lidi? Co je to za člověka, který dokáže utrhnout ruku malému dítěti? Co je to za člověka, který dokáže to maličké bezbranné dítě zabít a navíc tak bestiálním způsobem? Co je to za společnost, která tohle toleruje? Co je to za lidi, kteří si ze zabíjení dětí udělají výnosný zdroj příjmů?

Chlubíme se, jak jsme civilizovaní a humánní. Zakázali jsme trest smrti, protože nám připadá nelidský a protože i masový vrah má právo na život. A zaživa rozřezat bezbranné dítě, to není nelidské? V dnešní době, kdy máme k dispozici takovou technologii jako 4D ultrazvuk, kde ho vidíme tak zblízka, že můžeme vidět jak se tváří, jak si cucá paleček, jak si hraje s pupeční šňůrou... A zabít ho není nelidské? Vždyť i zvířata jsou v naší republice chráněna víc než nenarozené děti!

Násilí na dětech je ten nejodpornější zločin, jakého je člověk schopen. A pokud si skutečně chceme říkat "civilizovaná společnost", musíme tato zvěrstva zarazit. Tak aby každé dítě mělo právo na život zaručené ústavou. Civilizovaná společnost se pozná podle toho, jak se chová ke svým nejslabsím a nejbezbrannějším členům.

Jak řekl Karel Čapek: Chceme-li mluvit o pokroku, neohánějme se počtem aut nebo telefonních linek, nýbrž hodnotou, kterou pro nás a naši civilizaci má lidský život.

---
pro-zivot.pise.cz

30. 04. 2009 - 11:50

pro-zivot: Ale zaujalo mě, že jako jediný argument pro potraty uvádíte znásilnění a ohrožení zdraví, což jsou krajní případy. Znamená to, že v ostatních případech jste proti nim?

Případů, kdy těhotenství ohrožuje život matky, je skutečně minimálně. Nejčastěji jde o mimoděložní těhotenství. V takovém případě je třeba provést operaci (nejde o klasický potrat, kdy je dítě trháno nebo řezáno na kusy), kterou nenarozené miminko nemůže přežít. Někdo by možná řekl, že jde o nepřímé zabití. Jenže v tomto případě nejde o násilí vůči dítěti. Cílem lékaře není způsobit smrt dítěte, ale zachránit matce život. Bohužel jedno bez druhého nejde... Navíc je třeba vědět, že by dítě stejně nemohlo přežít. Pokud by se mimoděložní těhotenství neoperovalo, časem by došlo k protržení vejcovodu, matka by zemřela a nenarozené dítě samozřejmě s ní. Takže dítě by se stejně nepodařilo zachránit. Proto je takováto operace z morálního hlediska přijatelná.

Myslím si, že rozdíl mezi takto vyhrocenou situací a zbytečným, svévolným násilím na dítěti jen proto, že se někomu nehodí, je jasný.

K těm konkrétním otázkám: Ano, jsem členka Hnutí pro život, ale jen řadová členka, nemám tam žádnou funkci a lidi z vedení ani osobně neznám. Tuhle stránku píšu za sebe, je to moje soukromá aktivita, ne projekt Hnutí pro život.

Návštěvní knihu nemám, protože jsem až do teď nevěděla, že se tu dá nějaká návštěvní kniha nastavit Když mi poradíte jak na to, hned ji sem dám

---
pro-zivot.pise.cz

01. 05. 2009 - 12:02

marieke: Ty články o dětech, co přežily potrat i o zákonech, co navrhuje Obama jsem četla a přijde mi to samozřejmě otřesné Zabít už narozené dítě je odporné a nehumánní, to je pravda. Ale přesto si stále nedokážu představit, že by u nás byly zakázány potraty. To je asi tím, že jsme tak ATEISTICKÁ společnost. Já sama jsem věřící, ale "svým vlastním způsobem" a rozhodně mi nic neříká katolictví, které proti potratům bojuje nejvíc a degraduje ženy jako kdybysme stále žili ve středověku. Toho radikálního postoje jsem si bohužel všimla i na stránkách Hnutí pro život, jinak bych k nim možná nebyla tak skeptická Ale to je mimo téma, omlouvám se.
Ale jak už jsem psala, osobně bych na potrat nikdy nešla a zděsilo mě, když se na jednom fóru řešil potrat x adopce a někteří lidé považovali spíš tu adopci za horší-"Jak bys mohla dát své dítě, které jsi nosila v těle, cizím lidem?" Na to já odpovídám: A jak bych mohla své dítě, které nosím v těle, zabít??? Jenže prostě nechcu upírat právo na potrat ostatním ženám, to je to. A každopádně doufám, že nikdy nic takového nebudu muset řešit a přivedu dítě do milující rodiny. V každém případě ale vidím lepší řešení v adopci než v potratu, pokud už není zbytí a žena ho nemůže vychovávat.
Ale ještě mě napadá jedna věc, která je proti zrušení potratů-a to, že je spousta žen, které porodí dítě a pak ho hodí do popelnice nebo spálí a to i když je už v každém kraji baby-box. Je sice pravda, že na ženy, které takto "řeší" svou situaci asi nemá vliv, jestli jsou u nás zakázané potraty nebo ne, ale přesto se bojím, aby jich nepřibylo kdyby nemohly jít na potrat hned po otěhotnění. Ale je to jen můj pocit, nemám statistiky, jestli v zemích, kde jsou zakázané potraty je i víc žen, které své děti zabijí po porodu.
Ad návštěvní kniha: administrace-nastavení blogu-menu. NK přetáhnete do modrého sloupečku vybraných položek a pak opět v nastavení (plus+) vyberete, jestli ji chcete moderovat nebo ne

---
marieke.pise.cz

04. 05. 2009 - 12:00

pro-zivot: "Zabít už narozené dítě je odporné a nehumánní, to je pravda."
Ani nevíte, jak jsem ráda, že to píšete. Dřív jsem si myslela, že něco takového musí odsoudit každý normální člověk - včetně těch, kteří podporují potraty. Jenže potom, co jsem tu ten článek uveřejnila, mi sem začaly chodit vzkazy, co si to dovoluju rýpat do toho sympatického(!) a fotogenického Obamy, že na vyhození živého dítěte do popelnice není v podstatě nic špatného... následováno samozřejmě hroznem nadávek, bez nich by ten komentář zřejmě neměl takovou údernost. Nakonec to vyvrcholilo tím, že tu na mě jedna paní sesmolila hanopis přímo na svém blogu (následkem čehož mi neuvěřitelně stoupla návštěvnost, takže si nestěžuju :-]
Ale jak říkám, zaskočilo mě to. S tím že tu se mnou lidi nebudou souhlasit ohledně potratů, jsem počítala. S tím, že se najde tolik lidí, kteří budou obhajovat i zabíjení novorozenců, už ne.
Vlastně úplně stejný případ se stal přede dvěma lety u nás, s tím chlapečkem, kterému se říkalo Vendelín Čtvrtek. Matce se narodilo dítě, nechtěla ho, takže ho vyhodila do popelnice, aby tam umrznul. Naštěstí ho zachránil bezdomovec. Tomu chlapečkovi tenkrát všichni drželi palce, aby se z toho vykřesal. Ale když naprosto totéž prosazuje ten "úžasný" Obama, tak je to najednou v pořádku? Já tyhle lidi asi nikdy v životě nepochopím...

Jenže teď se logicky nabízí otázka - když je odporné a nehumánní zabít dítě po narození, je skutečně v pořádku zabít TOTÉŽ dítě jen o několik chvil předtím (když ještě bylo v těle matky)? Podle mě právě příběhy těchto dětí, které přežily pokus o potrat, nejlépe ukazují, jak je to nelidské a zvrácené. Copak můžete třeba právě té Gianně Jessen říct: "Je mi líto, že jste si prošla takovým utrpením a takovou bolestí a že z toho máte na následky na celý život, ale víte, vaše matka měla právo vám tohle udělat." ? Copak můžete jedním dechem říkat "Jsem ráda, že jste to přežila" a zároveň "Na tom, že se vás pokusili zabít, není nic špatného"? Vždyť je to protimluv.

Před dvěma měsíci došlo v USA k tomuhle případu: Dítě, holčička, přežilo potrat, narodilo se živé. Zdravotní sestra ho následně vzala, uškrtila, a tělíčko vyhodila na skládku.

Já vím, napsala jste, že s tímhle už nesouhlasíte. Jenomže co by se změnilo tím, kdyby tu holčičku zabili o několik minut dřív ještě v těle matky? Proč by to najednou mělo být v pořádku? Co se by pro tu holčičku změnilo?

Tenhle případ budou soudit jako vraždu. Ale kdyby tu maličkou stihla zabít ještě než se narodila, tak by jí za ten naprosto totožný skutek, naprosto stejné násilí na tomtéž bezbranném dítěti nikdo nemohl říct jediného křivého slova.

Tak nevím - nějaké ještě obludnější pokrytectví si už nedokážu představit.

V Německu se stal taky takový podobný případ - dítě, které přežilo pokus o potrat, personál pohodil někde na chodbě, aby tam zemřel hladem nebo zimou. Ležel tam osm hodin. V NEMOCNICI. V místě, kde se mají lidské životy zachraňovat, ne ničit. A to dítě tam prostě leží, pláče, pak už asi ani nepláče, pomalu začíná upadat do agónie - a lékaři ho prostě ignorují, prostě nevšímavě chodí kolem.

Ale ono je to logické. Když přistoupíte na tenhle způsob uvažování, je to logické. Rodiče si objednali smrt dítěte. Takže když se dítě nepodařilo zabít v děloze, proč by ho nemohli zabít i mimo dělohu? Je to přece pořád to samé dítě.

Víte, mě totiž ten váš komentář připadá plný protimluvů, nebo možná tak trochu na obě strany. Na jednu stranu se ptáte "jak bych mohla své dítě, které nosím v těle, zabít???"; na druhou stranu nechcete brát "právo" zabíjet své děti jiným ženám...

Neexïstuje žádné takové právo. Neexistuje žádné právo zabíjet, tím méně malé bezbranné děti. To, k čemu došlo před 30 - 40 lety (v sovětském bloku samozřejmě dříve), kdy jeden stát za druhým začal legalizovat zabíjení dětí těmi nejbarbarštějšími způsoby, to není žádný krok dopředu. To je návrat hluboko nazpět do propasti barbarství.

Copak si může říkat civilizovaný stát, který dělá tohle?

http://www.priestsforlife.org/babydavid/abortedbaby31.html

Psala jsem to tu už několikrát a napíšu to zas: civilizovaná společnost se pozná podle toho, jak se chová ke svým nejslabším členům. K těm, kteří se ještě sami bránit nemohou.

A to, co se stalo tomuhle dítěti, jehož jediným "proviněním" bylo, že se nemohlo bránit, by ve skutečně civilizované společnosti místo mít nemělo.

První americký stát, který zavedl potraty, bylo Colorado v roce 1967 (USA jako celek zavedly potraty v roce 1973). Během několika let stoupl počet potratů desetinásobně (lidé si postupně začali zvykat, že zabití nenarozeného dítěte je "normální") a zrovna tak stoupl počet násilí a vražd na dětech již narozených.

Nesouhlasím s tím, že právo na život je specificky katolická hodnota. Není bohužel ani pravda, že katolická církev za nenarozené děti bojuje nejvíc, jestli trošku sledujete situaci v USA, tak asi chápete, o čem hovořím. Teď nedávno taky vyšel nový průzkum veřejného mínění, z kterého vyplývá, že nejvíc pro-life skupinou v USA jsou evangelikálové. Tentýž průzkum taky ukázal, že podpora potratům je v současnosti nejmenší za posledních 15 let. Zdá se, že fanatismus pana prezidenta Obamy řadu lidí spíš vyděsil a znechutil, než aby je přesvědčil. Obamova pro-potratová propaganda nakonec ještě může mít zcela opačný účinek, než bylo zamýšleno.

Děkuju za radu ohledně návštěvní knihy (nevím, kam jsem koukala, že jsem si jí v menu nevšimla , už je nainstalovaná. Je moderovaná právě kvůli těm lidem, kteří si myslí, že bez nadávek by to nešlo, což pro vás samozřejmě neplatí. Váš názor uveřejním, i když bude nesouhlasný.


---
pro-zivot.pise.cz