Potratářka si vymyslela útok na svou kliniku

11. leden 2011 | 17.00 |

Bývalá ředitelka potratové "kliniky" v Tulse v americkém státě Oklahoma byla tento týden odsouzena k pětiletému podmínečnému trestu za to, že lhala policii, když loni v srpnu oznámila, že se obává bombového útoku. Jak později vyšlo najevo, ve skutečnosti "útok" sama zinscenovala.

Linda Meek se u soudu přiznala, že 13. srpna 2010 umístila do odpadkového koše na "klinice" balíček, ve kterém byl nařízený minutový budík. Poté zavolala na policii a oznámila, že se z koše ozývá "podezřelé odtikávání" a že se bojí, že by mohlo jít o bombu. Policie vzala podnět vážně a nechala evakuovat celou "kliniku" i sousední budovy. O události vzápětí informovala média, která okamžitě začala spekulovat, že za útokem stojí hnutí pro-life.

Naštěstí se Linda Meek vzápětí u výslechu zamotala do vlastní výpovědi a byla obviněna z falešného oznámení a lhaní policii. Krátce nato se vzdala své funkce ředitelky potratové "kliniky" v Tulse.

Linda Meek

Říjen 2010 - Linda Meek opouští budovu soudu poté, co se přiznala,
že "podezřelý předmět" do koše umístila sama a pak zavolala policii

Meek odmítla říci soudu, proč falešný "útok" zinscenovala. Na svou obranu uvedla pouze to, že balíček byl neškodný, takže ve skutečnosti nikdo nebyl v ohrožení.

Místní pro-life aktivisté jsou však přesvědčeni, že pravým potratářčiným záměrem bylo očernit hnutí pro-life. Je totiž jisté, že kdyby nebyl odhalen pravý pachatel, celá událost by byla připisována právě jim. Republikán Mike Ritze, člen oklahomské sněmovny reprezentantů, který v minulosti prosadil několik pro-life zákonů, pro agenturu AP řekl, že zinscenovaný "bombový útok" je součástí narůstajícího trendu, kdy se potratová lobby snaží pro-life aktivisty líčit jako násilníky a "extremisty".

"Buď to byl skutečně zákeřný pokus o poškození jejích názorových oponentů anebo tím chtěla odvrátit pozornost od potratového průmyslu."

Musím říct, že i mně to připadá jako nejpravděpodobnější vysvětlení.

V roce 2006 byl v Oklahomě přijat zákon, podle nějž musí potratová klinika matce, která žádá o usmrcení nenarozeného dítěte, nabídnout, aby se podívala na své dítě na ultrazvuku. Různé studie totiž ukázaly, že až tři čtvrtiny (!) matek neví, v jakém stádiu vývoje jejich dítě je a jak vypadá. Další studie zároveň ukazují, že 70-90% matek, které  viděly  své dítě na 3D ultrazvuku, plánovaný potrat zruší a nechá dítěti život. Právě proti přijetí tohoto zákona vedla Linda Meek a její potratová "klinika velmi ostrou kampaň a dokonce neúspěšně žádala jeho zrušení u soudu.

Potratová lobby nemá zájem počet umělých potratů snižovat. Matematika je tu bohužel smutně jednoduchá: více zabitých nenarozených dětí - větší zisky; více matek, které pro své dítě zvolí život - menší zisky.  Objev nových technologií, jako jsou fotografie nenarozeného dítěte v děloze a moderní trojrozměrné ultrazvuky, znamenaly pro potratový průmysl těžkou ránu, protože ukazují, že to jsou živé a vnímající lidské bytosti, které tu jsou zabíjeny. Průzkumy veřejného mínění v USA ukazují, že se stále více lidí kloní na stranu práva na život. A potratová lobby panikaří a zjevně se sníží ke všemu, aby tento vývoj zvrátila.

Cucá si palec na noze :)

Její smrt znamená pro potratový průmysl zisk několik set dolarů.

[Zdroj: TulsaWorld.com; LifeNews.com]

Share


Zpět na hlavní stranu blogu