Článek Víte, komu "vděčíme" za potraty?

Vložit nový komentář (moderovaná diskuze)

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Moderované komentáře k článku: Víte, komu "vděčíme" za potraty?

28. 04. 2009 - 18:06

pro-zivot: Ještě je třeba dodat, že dalším velkým průkopníkem potratů byl Adolf Hitler - i když "jen" pro ty děti, které považoval za méněcenné. Ale to by bylo téma na samostatný článek...

---
pro-zivot.pise.cz

30. 04. 2009 - 10:46

hospodynka: Přivést na svět dítě z vrozenou těžkou vadou je hodně problematická záležitost. Vidělas někdy opravdu těžce postižené děti v ústavech?

---
hospodynka.pise.cz

30. 04. 2009 - 11:40

pro-zivot: Opravdu jsem tady nechtěla rozebírat svoje osobní věci. Ale když jste se na zeptala přímo, tak asi není zbytí. Doufám, že to nezneužijete a že toho nebudu muset litovat.
Ano, viděla jsem těžce postižené děti, a nejenom v ústavech. S jedním jsem vyrostla. Je to můj bratr. Naši taky dostávali nabídky, ať ho dají do ústavu, co s takovým dítětem... nikdy to neudělali. Je to člen naší rodiny, patří k nám. Samozřejmě, není to vždycky lehké. Ale neexistuje, že bychom se ho prostě "zbavili". Ať už se tím myslí cokoliv.
Každý člověk má právo na život, i postižený. Nikdo není zmocněn k tomu být soudcem nad lidskými životy a rozhodovat o tom, kteří lidé jsou dostatečně "kvalitní" na to, aby směli žít.
Jeden čas jsem pravidelně chodila na diskusní fórum, kde jsem na sebe dost neprozřetelně vysypala dost detailů právě tady z těch osobních věcí. Na to, co následovalo, nerada vzpomínám. Jedna paní velice bystře vyhmátla, že je to moje citlivé místo a zahrnula mě citáty ze všech možných klasiků eugeniky... mimo jiné jsem se dozvěděla, že Hitler dělal správně, když postižené lidi vraždil v plynových komorách... Přestala jsem tam chodit a založila si tenhle blog. Doufám, že tady se nic podobného opakovat nebude...

---
pro-zivot.pise.cz

06. 05. 2009 - 10:06

hospodynka: Jedna moje známá nedávno syna do ústavu dala - chlapec je těžce tělesně i mentálně postižený, leží, nevnímá, nedokáže ani pořádně polykat, krmení je problém. Přesto se o něho dokázala starat celých patnáct let. Nedávno se jí narodilo druhé dítě, zdravé, dohromady obě děti zvládnout nemohla, tak co s ním. Na druhou stranu - ty méně postižené děti, co zvládají být ve stacionářích, jsou super - otevřené, bezprostřední, mají chuť si povídat. Chodí tu kolem našeho domu na procházku, už mě poznávají a zdraví. Ale to jsem jen tak odbočila.

---
hospodynka.pise.cz

30. 04. 2009 - 10:40

davidhavel: Jenda z věcí, na kterou nemám vyhraněný názor... každopádně velice zajímavý článek

---
davidhavel.pise.cz

30. 04. 2009 - 11:44

pro-zivot: Děkuju, je potěšující vědět, že ty moje články opravdu někdo čte

---
pro-zivot.pise.cz

06. 05. 2009 - 10:07

hospodynka: A to víte, že čteme

---
hospodynka.pise.cz

29. 06. 2009 - 15:19

trhač: Nebojte se, čteme...

31. 03. 2012 - 19:37

linda: Dobrý den, je možné zjistit jméno autora článku? Ráda bych ho použila do své bakalářské práce.

01. 04. 2012 - 00:39

pro-zivot: Čeho se vaše bakalářská práce týká?

---
pro-zivot.pise.cz

02. 04. 2012 - 21:34

linda: Moje práce se týká postavení žen ve společnosti po druhé světové válce v Československu, kde zmiňuji právě mimo jiné i populační politiku, do které chci zahrnout i problematiku potratů a vývoj zákonodárství této problematiky.

02. 04. 2012 - 23:22

pro-zivot: Napište mi na mail pro.life@seznam.cz

---
pro-zivot.pise.cz