Potrat znamená smrt. Vždy existuje lepší odpověď.

2. červen 2012 | 10.00 |

Billboardy s tímto poselstvím se v posledních dnech objevily na stovkách míst po celém Irsku. Jde o informační kampaň pro-life skupiny Youth Defence, která chce názorně ukázat, co znamená umělý potrat.

Kampaň Youth Defence

Irsko je jednou ze dvou evropských zemí, kde ústava zaručuje každému člověku právo na život od okamžiku početí, a vražda nenarozeného dítěte je zde trestným činem. Kvůli této legislativě chránící lidský život je Irsko dlouhodobě terčem kritiky mezinárodních pro-potratových organizací, které usilují o to, aby Irsko bylo k zavedení potratů donuceno OSN nebo EU. Youth Defence je největší a nejaktivnější irská pro-life organizace, která na toto nebezpečí opakovaně upozorňuje.

Na právě probíhající kampani mě zaujal výborný způsob, jakým autoři zobrazili realitu umělého potratu. Česká iniciativa Stop genocidě (s jejímiž aktivitami plně souhlasím) bývá ostře kritizována za to, že bez jakékoli cenzury zveřejňuje fotografie obětí umělých potratů. Realita je prý příliš drastická na to, aby směla být veřejně zobrazována.

Lidé z Youth Defence naproti tomu zvolili symbolické vyjádření s využitím slovní hříčky. Slogan Abortion tears her life apart lze volně přeložit jako Potrat zničí její život; sloveso "tear" zároveň znamená "roztrhat na kusy" - což je to, co potratář provede s nenarozeným dítětem. Obrázek tak vyjadřuje brutalitu tohoto činu zcela zřetelně, ačkoli nevidíme krev ani ostatky dítěte.

Zdá se tedy, že tento způsob upozorňování na krutost umělých potratů by odpůrcům Stop genocidě nevadil.

Nebo se mýlím?

Kampaň Youth Defence

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Potrat znamená smrt. Vždy existuje lepší odpověď. klokanice s klokánkem 03. 06. 2012 - 11:47
RE(2x): Potrat znamená smrt. Vždy existuje lepší odpověď. pro-zivot 03. 06. 2012 - 13:09
RE: Potrat znamená smrt. Vždy existuje lepší odpověď. anita 04. 06. 2012 - 12:18