Dokument Němý výkřik (The Silent Scream)

21. únor 2011 | 22.00 |

Autor dokumentu Němý výkřik, bývalý potratář a později pro-life aktivista Dr. Bernard Nathanson, zemřel dnes ráno ve věku 84 let.

Krátkometrážní dokumentární film Němý výkřik ukazuje, jakým způsobem probíhá umělý potrat u 12-týdenního nenarozeného dítěte. Součástí filmu je i ultrazvukový záznam potratu, na kterém je zřetelně vidět, jak dítě uhýbá a snaží se utéci před nástrojem, který ho má zabít.

Část I.

Část II.

Část III.

Od natočení dokumentu Němý výkřik uběhlo 25 let. Od té doby ultrazvuková technologie výrazně pokročila - dnes máme k dispozici 3D ultrazvuky, které poskytují nesrovnatelně zřetelnější obrázek dítěte v děloze, než mohl nabídnout ten použitý dr. Nathansonem. Jsem si jistá, že kdyby existoval záznam potratu na trojrozměrném ultrazvuku, odhalilo by to brutalitu tohoto činu ještě více. Takový záznam však žádný potratář nenatočí. Vědí proč.

Dodatek: Občas se setkávám s názorem, že ultrazvukový záznam umělého potratu použitý v dokumentu Němý výkřik není autentický, že jej Nathanson nějak upravil či zmanipuloval. Mohu k tomu říci toto:

Pokud by Nathanson byl podvodník, bylo by velice jednoduché ho usvědčit.

Jen v USA se denně vykonají téměř 4 000 umělých potratů. Není problém řekněme 100 z nich natočit a porovnat je s Nathansonovým záznamem. Ihned bychom viděli, zda vypadají stejně nebo ne.

Pokud by se ukázalo, že Nathanson svůj záznam skutečně nějakým způsobem zmanipuloval, pak by nebylo nic jednoduššího než zveřejnit neupravený ultrazvukový záznam potratu a dokázat tak, že Nathanson nemluvil pravdu.

Jenže to dodnes nikdo neudělal.

Proč asi?

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře