Je vám líto týraných zvířat? A co nenarozené děti?

13. leden 2010 | 19.00 |

Maria Vitale GallagherMaria Vitale je americká publicistka, jejíž komentáře se objevily v řadě tištěných médií, rozhlase i  televizi. V současnosti působí jako tisková mluvčí Pennsylvania Pro-Life Federation a pravidelně píše sloupky pro pro-life zpravodajský server LifeNews.com, kde byl zveřejněn i následující komentář. Vitale jej napsala jako reakci na televizní spot organizace Humane Society, která bojuje proti násilí na zvířatech. Jedná se o můj vlastní amatérský překlad.

Musím odvrátit hlavu pokaždé, jen co zaslechnu úvodní takty té skladby. Ta neodbytná melodie doprovází nový srdceryvný spot Humane Society.  Na obrazovce se záběr za záběrem objevují obrázky týraných zvířat. Sama jsem šťastná majitelka jedné mourovaté kočičky a je pro mě těžko pochopitelné, jak někdo může být takové krutosti vůbec schopen.

Pokud jde o mě, je to poměrně účinná kampaň. Chci, aby ta depresivní hudba skončila, aby všechny ty kočky našly milující domovy a aby na konci zaznělo jásavé crescendo happyendu.  Říkáte, že pár dolarů měsíčně může tuto nelidskost zastavit? Zapište si moje jméno do seznamu dárců.

Ale když už poněkolikáté znovu sleduji tento klip, nemůžu si pomoci a musím se ptát: co kdyby televize vysílaly podobné spoty se záběry nenarozených dětí, které se staly oběťmi umělých potratů? Dokázali by  se diváci den co den dívat na takovou brutalitu? Nechala by je krutost zabíjení nenarozených dětí i nadále lhostejnými? Stále by tvrdili, že jsou "pro potraty", kdyby se tyto záběry objevily na televizní obrazovce?

Nenarozené dítě, ultrazvukBylo pro mě maličko překvapivé, když televizní moderátor Bill O'Reilly označil Schindlerův seznam za jeden z nejlepších filmů všech dob. Tento film dokázal zprostředkovat hrůzu holokaustu mnoha mladým lidem v celé naší zemi. Film má zvláštní sílu, kterou jiná média nemají. Co kdyby tu byl podobný film jako Schindlerův seznam, který by ukazoval zvrácenost zabíjení nenarozených dětí, natočený předním režisérem a s hvězdným obsazením? Dokázali by se Američané podívat do očí tomu, co potrat ve skutečnosti znamená?

Rozumím obavám matek předškoláků, které nechtějí, aby jejich děti mohly vidět obrazy tak krutého násilí jen tak na ulicích. A někteří lidé varují, že protesty tohoto typu mohou vyvolávat agresi – obvykle vůči lidem, kteří je ukazují.

Ale kdyby to byl film s omezenou přístupností... nebo kdyby se před začátkem televizního spotu objevilo upozornění... je možné, že by se do povědomí lidí konečně dostala nepřikrášlená pravda o tom, co potraty ve skutečnosti jsou? Myslím si, že to, co udržuje potratový průmysl v chodu, je zaslepenost – zaslepenost těch, kteří se na těchto hrůzách podílejí... zaslepenost žen, které si myslí, že nemají žádnou jinou možnost... zaslepenost zákonodárců, kteří věří, že nějak pomáhají ženám, když podporují zabíjení jejich vlastních dětí. A pak je tu zaslepenost voličů, kteří si myslí, že na tom nesejde, když dají ve volbách hlas politikovi, který se sám označí jako "pro potraty".

Možná že YouTube pomůže vyplnit tuto mezeru... tím, že nepříjemnou pravdu o potratech vynese na světlo. Myslím si, že generace Y využije právě video jako novou cestu v zápase proti tragédii, kterou je zabíjení nenarozených dětí. Drama nesčílsných životů, které byly zmařeny ve jménu politické korektnosti, je srdcervoucí film, který volá po tom, aby byl natočen.

Kdesi jsem četla, že zabíjení nenarozených dětí podporují jen dvě skupiny lidí - ti, kteří z něj profitují - to znamená potratový průmysl - a ti, kteří nevědí, oč ve skutečnosti jde. Je to pravda. Všichni propagátoři potratů jako jeden muž tvrdí, že při potratu je odstraněn jen jakýsi beztvarý shluk buněk, že nenarozené dítě vůbec nevypadá jako miminko, že zkrátka a prostě vůbec o nic nejde. Přitom se ale zoufale snaží zabránit tomu, aby se zveřejňovaly fotografie a videa z umělých potratů. Proč? Když je to jen takový shluk buněk, tak na tom přece nebude nic hrozného?

Video obsahuje záběry nenarozených dětí, které byly zabity v prvním a druhém trimestru těhotenství.

Poznámka: Jako "generace Y" se v USA označují lidé, kteří se narodili v letech 1974 - 2000. Obvykle se tento pojem používá v souvislosti s novou érou komunikačních technologií (obdobně jako výrazy "on-line generace", "facebooková generace" apod.), ale zároveň jde o první generaci lidí, kteří se narodili až po zavedení potratů (v USA byly potraty zavedeny v roce 1973). To znamená, že každý z nich mohl být v prvních měsících svého života legálně zavražděn (proto jsou také označováni jako survivors, čili ti, kteří přežili). Podle průzkumů veřejného mínění je v této věkové skupině podpora zabíjení nenarozených dětí výrazně slabší než mezi staršími generacemi.

Zpět na hlavní stranu blogu