Lila Rose odkrývá ilegální postupy potratové lobby

23. červenec 2009 | 19.00 |

Lila Rose je teprve dvacetiletá studentka z Kalifornie, která proslula sérií videí usvědčujících největší potratářský koncern v zemi, Planned Parenthood, z nelegálních praktik a závažných porušování zákona.

Mona Lisa Project

Planned Parenthood (PP) je největší americká i celosvětová potratová organizace. Byla založena již před druhou světovou válkou, tzn. několik desetiletí před samotným zavedením potratů.  Původní název spolku byl Eugenická společnost. Jeho zakladatelka, Američanka Margaret Sangerová, byla obdivovatelkou Adolfa Hitlera a jeho eugenických teorií o čistotě rasy. Domnívala se, že Amerika by měla být po vzoru Německa vyčištěna od tzv. méněcenných jedinců - černochů, míšenců, lidí s tělesným nebo mentálním postižením, ale také např. Hispánců či Italů. Prostředkem k tomu měly být sterilizace, potraty a infanticida. Po 2. světové válce a porážce nacismu již nebylo možné se k těmto myšlenkám otevřeně hlásit, Eugenická společnost proto změnila rétoriku a přejmenovala se na mnohem sympatičtěji znějící Planned Parenthood, ale jinak na se na  jejich politice nic nezměnilo. Poté, co bylo v roce 1973 v USA skutečně prosazeno zavedení potratů, se PP stala provozovatelem největší sítě potratových klinik v zemi. Jen v USA každoročně zabíjí víc než 300 000 nenarozených dětí. Mezinárodní pobočky PP lobbují u vlád a mezinárodních organizací a snaží se vnutit legalizaci potratů těm zemím, kde mají nenarozené děti dosud právo na život. Tento odporný byznys Planned Parenthood každoročně vynáší přes 100 milionů dolarů.

Katalog "služeb" Planned Parenthood je možno si prohlédnout ZDE.

Lila RoseLila Rose založila hnutí Live Action, které usiluje o obnovení kultury života a zastavení potratového průmyslu. Nejznámější  z jejich aktivit je Mona Lisa Project, který se soustředí na opatřování důkazů o tom, že potratové kliniky Planned Parenthood porušují zákony. Scénář je jednoduchý: Lila Rose, která má velmi drobnou postavu a působí dojmem mladší dívky, spolu s kamarádkou přichází na potratovou kliniku a vydává se za čtrnáctiletou dívku, která otěhotněla se starším mužem. Pomocí skryté kamery se podařilo natočit personál kliniky, jak dívce radí, aby zfalšovala údaje o svém věku nebo o věku otce dítěte, aby záležitost nemuseli hlásit, jak obejít zákonem požadovaný souhlas rodičů, a podobně. Ve všech případech jde o závažné porušení zákona. Planned Parenthood takto kryje a de facto podporuje případy pohlavního zneužívání nezletilých děvčat.

Live Action při své práci využívá možností nových médií: natočená videa umisťuje na své internetové stránky, na YouTube a na svoje profily na FacebookuMySpace, takže není závislá na (ne)ochotě běžných médií, která by je jinak pravděpodobně z větší části bojkotovala.

Dosavadní odhalení vedla ke zrušení kontraktu mezi Planned Parenthood a státem Tennessee ve výši 721 tisíc dolarů a kontraktu s Orange County v Kalifornii ve výši 300 tisíc dolarů. V obou případech se úřady odkázaly na video Live Action. Další ztráty patrně přinese odliv sponzorů a vyšetřování zástupců jednotlivých poboček, které se na porušování zákonů podílely.

Zatím poslední video bylo zveřejněno před třemi týdny. Pochází z potratové kliniky v Birminghamu ve státě Alabama a zachycuje Lilu Rose, která se vydává za čtrnáctiletou dívku a tvrdí, že otěhotněla se svým klukem a chce tajně podstoupit potrat, aby se o tom její rodiče nedozvěděli. Z dalšího rozhovoru vyplyne, že "klukovi" je 31 let. Pohlavní styk mezi čtrnáctiletou dívkou a dospělým mužem alabamské zákony klasifikují jako pohlavní zneužití, což je závažný trestný čin. Každý, kdo by o takovém případu věděl, má povinnost jej neprodleně ohlásit, jinak se stává spolupachatelem. Zaměstnankyně Planned Parenthood (na videu se představuje jen křestním jménem, Tanishia), však prohlašuje, že "všechno, co mi tu řekneš, zůstane jen mezi námi dvěma" - doslova "zůstane v těchto stěnách" (stays within these walls).

Pohlavní zneužívání nezletilých - a zůstane v těchto stěnách. Ten cynismus je zarážející. Potratová klinika usmrtí nenarozené dítě, inkasuje peníze a pošle dívku zpět k násilníkovi, kde se bude zneužívání opakovat. Nikdo se nic nedozví. Kolik takových případů se odehrálo ve skutečnosti? Kolik dívek je zneužíváno, ačkoliv by býval stačil jeden telefonát - jen kvůli tomu, že klinika nechtěla riskovat ušlý zisk a proto radši nic nikam nehlásila? 

Live Action - Mona Lisa

"Tanishia" na videu dokonce tvrdí, že nikomu nic ani prozradit nesmí. Na přímý dotaz Lilu ujišťuje - a několikrát to opakuje -  že jde o lékařské tajemství, které prý nesmí nikomu prozradit.  "Ani kdyby sem přišli tvoji rodiče a ptali se, nesmím jim nic říct."

Přesný opak je pravdou. V zákoně je výslovně uvedeno, že personál potratové kliniky MUSÍ případy nezletilých těhotných dívek nahlásit - a to okamžitě.

Zaměstnankyně potratové kliniky na tomto místě evidentně lže.

A není to jediná lež, která z její strany padne. Alabamský trestní zákoník požaduje, pokud má potrat podstoupit nezletilá dívka, písemný souhlas alespoň jednoho z rodičů. Tuto úpravu přijala i řada dalších států a slouží k tomu, aby nezletilá děvčata ze strachu, co jejich těhotenství řeknou rodiče, nepodstupovala tajně potrat, který je přitom zcela zbytečný. Dalším důvodem je, že každý umělý potrat přináší nezanedbatelná zdravotní rizika (u mladých dívek ještě více než u zralejších žen) a proto by rodiče o tak závažné věci v životě jejich dítěte měli vědět - stejně jako tomu je i u jiných, často i mnohem méně podstatných záležitostí.

"Tanishia" však Lile radí, aby si sehnala podpis někoho, "kdo má stejné příjmení", aby se její rodiče o ničem nedozvěděli. Snad ani není třeba dodávat, že jde o podvod.

Video tedy zachycuje, jak se potratová klinika dopouští dvou závažných trestných činů.

         

To, co Lila dělá, je obdivuhodné. Nejen to, jak přesvědčivě dokázala zahrát čtrnáctiletou dívku, ale hlavně odvaha, s jakou se na svou cestu vydala a s jakou na proti  zločinům tohoto potratářského gigantu bojuje. Její práce je stále nebezpečnější, od zveřejnění prvního videa dostává od potratářů výhrůžné dopisy a s každým novým odhalením jich přibývá.

Předchozí videa vyvolala vyšetřování příslušných poboček PP, v tomto případě to nebude jiné. Alabamský státní prokurátor Troy King prohlásil, že to, co video zachycuje, je nesmírně závažné porušení zákona, a požádal o nesestříhanou verzi záznamu, kterou mu Live Action okamžitě zaslala. O případ se již také zajímá místní policie. 

Planned Parenthood vydalo prohlášení, že šlo o ojedinělý incident (hm, jako by to nebylo už po několikáté) a zoufale se snaží zabránit zveřejňování videí na internetu.

-----------

Aktualizace: Tak se zdá, že potratová lobby přece jen dosáhla svého. Včera se na LifeSiteNews.com objevila zpráva, že YouTube výše zmíněné video Live Action z Alabamy smazal. Údajně si někdo stěžoval, že porušuje pravidla...

Všechna videa jsou ale stále dostupná na stránce Mona Lisa Project.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře