Dokumentární film o pozadí potratového průmyslu

2. únor 2011 | 11.00 |

V loňském roce měl v USA premiéru dokumentární film Blood Money, který mapuje odvrácenou stranu potratového průmyslu. A podle reakcí se zdá, že je to film, který skutečně stojí za to vidět.

Součástí našeho plánu, jak si zajistit nové klientky, byla propagace tzv. "sexuální výchovy". Zničit přirozenou cudnost dětí, odcizit je rodičům a jejich hodnotám a pasovat se do role jejich "sexuálních expertů", takže se v případě otěhotnění obrátí na nás. - Carol Everett, bývalá majitelka tří potratových klinik

Naším cílem bylo, aby každá dívka mezi 13 až 18 lety měla 3-5 potratů. - Carol Everett

Já považuju umělé potraty za extrémní formu zneužívání žen. - Janet Morana

Je to tak zahanbující záležitost, že mnoho žen nikomu neřekne, že měly umělý potrat. Nosí to v sobě 20, 30, 40, 55 let. Je to pro ně takové trauma, že se nedokáží nikomu svěřit. - Allan Parker

Lékaři, biologové a další vědci se shodují na tom, že početí představuje začátek života lidské bytosti. Bytosti, která je živá a která je jedincem lidského druhu. V tomto bodě  panuje naprostý souhlas v nespočetném množství lékařských, biologických a vědeckých prací. -  Dr. Claire Thuning-Roberson

Uvědomuju si, že jsem se podílela na smrti 35 000 dětí. - Carol Everett

Kdyby pravda skutečně vyšla najevo - o tom, co potraty znamenají pro ženy - a o dětech, které tu jsou zabíjeny - byl by to jejich konec. - Janet Morana

Ano, potratový průmysl stojí na třech hlavních lžích:

1. že dítě v děloze není člověk
2. že zabíjení nenarozených dětí pomáhá ženám
3. že potratářï zabíjejí děti z nějakých "vyšších morálních pohnutek" a ne pro zisk.

Vypadá to, že tento film úspěšně odkrývá všechny tři. 

Blood Money se od jiných filmů s pro-life zaměřením liší tím, že většina jeho protagonistů jsou bývalí potratáři. Lidé, kteří strávili část života tím, že aktivně obhajovali zabíjení nenarozených dětí a mnozí z nich se na něm i přímo podíleli. Je to tedy svědectví  z první ruky. Kdo jiný by toho měl o fungování potratového průmyslu vědět víc, než oni?

Osobnosti, které vystupují v dokumentu Blood Money:

Norma McCorvey, známá jako "Jane Roe" ze soudního procesu Roe vs. Wade. Tímto rozhodnutím byly 22. ledna 1973 mimoparlamentní cestou zrušeny všechny zákony a nařízení chránící práva nenarozených dětí. Proces byl mnohokrát označen za zmanipulovaný; sama Norma McCorvey, která tehdy pod pseudonymem Jane Roe žádala o zabití své nenarozené dcery, přiznala, že lhala, když tvrdila, že dítě bylo počato při znásilnění. McCorvey byla 12 let zaměstnankyní potratové kliniky, než se v roce 1985 přidala k hnutí pro-life.

Dr. Bernard Nathanson, zakladatel pro-potratové organizace NARAL a majitel potratové kliniky, na které zemřelo 75 000 nenarozených dětí. včetně jeho vlastního, které zabil vlastníma rukama. Po své konverzi veřejně přiznal, že NARAL falšoval statistiky nelegálních potratů, aby zmanipuloval veřejnost a vyvolal dojem, že je třeba zabíjení nenarozených dětí urychleně legalizovat.

Carol Everett, postabortivní matka, bývalá majitelka tří potratových "klinik" v Texasu.

Alveda King (neteř Martina Luthera Kinga), bývalá zastánkyně potratů a postabortivní matka, která dnes pracuje pro pro-life organizaci Priest for Life.

Janet Morana, postabortivní matka a spoluzakladatelka organizace Silent No More (Už nebudeme mlčet), která sdružuje ženy trpící postabortivním syndromem.

Angele G., žena, která v roce 2005 podstoupila potrat otravou solným roztokem. Její syn Rowan navzdory všem předpokladům potrat přežil, narodil se živý a plakal. Přestože Angele potratáře prosila, aby chlapečkovi zavolal sanitku,  ten ho pohodil na podlahu WC a nechal ho tam před očima matky zemřít.

A přesto to jsou právě tito lidé, kteří se po letech strávených v potratovém průmyslu stali hlasitými zastánci práva nenarozeného dítěte na život a kteří odhalují ty stránky potratové lobby, o kterých běžný člověk nemá ani tušení.

Nezajímá vás, co je přimělo tak radikálně změnit názor? Nestálo by za to je vyslechnout?

Jeden z podtitulů filmu zní "Pravdu není možné umlčet". Ukázalo se, že byl zvolen více než příhodně - květnová premiéra filmu musela být několikrát odložena kvůli výhrůžkám zastánců zabíjení nenarozených dětí, kteří hrozili, že zablokují vstup do kina. Ano, zastánci "svobodné volby" se evidentně nedokázali vyrovnat s tím, že  někteří lidé si svobodně zvolili, že se na tento film chtějí podívat.

Blood Money plakát

Share

Zpět na hlavní stranu blogu