Bývalá ředitelka potratové kliniky hájí nenarozené

19. listopad 2009 | 15.10 |

Abby Johnsonová byla osm let zaměstnankyní Planned Parenthood, největší americké organizace propagující a provádějící potraty. Dva roky působila jako ředitelka  její pobočky, potratové kliniky, v texaském Bryanu. Na svou funkci rezignovala letos v říjnu poté, co viděla ultrazvukový záznam nenarozeného dítěte zabíjeného při umělém potratu.

Abby JohnsonV rozhovoru, který poskytla televizní stanici Fox News, Johnsonová popsala, jak k tomuto obrácení došlo. Na kliniku před lety nastoupila, protože byla silnou zastánkyní potratů. Dokonce pomáhala organizovat pro-potratové demonstrace.  A to přesto, že - jak dnes přiznává - neměla ani tušení, co potrat ve skutečnosti je. Sama u Planned Parenthood pracovala vždy jen na manažerských pozicích, u samotných potratů nikdy neasistovala. Až do letošního září, kdy ji zavolali, aby zaskočila za chybějící sestru.

Nenarozené dítě bylo staré asi 13 týdnů. Gynekolog se rozhodl pro méně obvyklou metodu potratu, při které je celý průběh "zákroku" (pod tímto eufemismem se rozumí roztrhání či rozřezání dítěte zaživa) monitorován na ultrazvuku. Abbyiným úkolem bylo přidržovat ultrazvukovou sondu na ženině břiše tak, aby gynekolog mohl sledovat polohu dítěte v děloze.

"Podívala jsem se na obrazovku a uviděla jsem to dítě... viděla jsem ho celé, od hlavy až k patám. Bylo to opravdu maličké dítě, žádný shluk buněk... dívala jsem, jak se k němu přibližuje ten přístroj [pozn.: plastová trubička s ostrým hrotem, která je připojena na silnou vývěvu podobnou vysavači]. A pak jsem viděla, jak se to dítě zmítá, jak uhýbá, jak se tomu snaží uniknout...

Pomyslela jsem si: "Bojuje o život." A v tu chvíli mi došlo, že to znamená, že je živé, že žije.

A potom jsem viděla, jak ho to  ve chvilce roztrhalo na kusy - opravdu roztrhalo, žádné jiné slovo se pro to nehodí - a pak už byla obrazovka prázdná... 

Byla jsem v šoku. Nikdy dřív jsem žádný potrat neviděla. Celá jsem se klepala a v hlavě mi pořád znělo: "Co tady dělám? Co tady proboha dělám?!"  

Ultrazvuk - ilustrační fotka    Model nenarozeného dítěte

Ultrazvuk, ilustrační fotografie. Vpravo model nenarozeného dítěte v prvním trimestru těhotenství.

Po této zkušenosti se Abby rozhodla z potratového průmyslu odejít. Původně měla v úmyslu zůstat na klinice ještě několik týdnů, než najde nové zaměstnání, ale jak řekla, nedokázala to. Nedokázala každý den chodit do práce, bavit se s kolegy a snažit se zapomenout na to, čeho byla svědkem. Na začátku října rezignovala na místo ředitelky potratové kliniky v Bryanu a připojila se k místnímu hnutí pro život, Coalition for Life. Toto sdružení sídlí jen několik desítek metrů od potratové kliniky a pravidelně před ní pořádá protestní a modlitební akce.

Zakladatel sdružení, Shawn Carney, byl v roce 2004 iniciátorem akce nazvané 40 Days for Life (40 dní pro život). Jde o 40 dní trvající nepřetržité modlitby a nenásilné protesty před potratovými klinikami. Obránci práva na život se modlí za zabíjené děti, za jejich matky i za všechny, kteří mají na rukou krev. V minulých letech se tu modlili i za Abby. Shawn Carney upozorňuje na to, že k obrácení ředitelky potratové kliniky došlo v Bryanu, tedy v místě, kde se tato iniciativa zrodila, a že Abby opustila Planned Parenthood jen několik dní po začátku letošních podzimních 40 Days for Life. Vnímá to jako důkaz, že jejich modlitby byly vyslyšeny...

Podívejte se také na reportáž místní televizní stanice KBTX.com:  

Reakce Planned Parenthood je příznačná: pokusilo se svou bývalou zaměstnankyni umlčet. S tím, že údajně vynáší citlivé údaje o chodu firmy a ohrožuje soukromí klientek, požádalo tamní soud o vydání příkazu, který by Abby zakázal veřejně mluvit o čemkoli, čeho byla u Planned Parenthood svědkem. Tento pokus však nevyšel; soudce po stání, které proběhlo 10. listopadu, rozhodl ve prospěch Johnsonové. Abby pochopitelně ničí soukromí nenarušila, nezveřejnila jméno matky onoho dítěte ani jména zaměstnanců, zato však veřejně promluvila o tom, co se všichni potratáři úzkostlivě snaží skrývat - o tom, co se ve skutečnosti odehrává za bílými stěnami potratových klinik.

Videa a fotografie z umělých potratů: StopGenocidě.cz ; Here'sTheBlood.com ;  Abort73.com

Aktualizace: 7. listopadu 2009 Abby vystoupila v pořadu Mikea Huckaabeeho a znovu popsala zážitek, který od základu změnil její názor na potraty a přivedl ji od "pro-choice" do pro-life tábora. Video a jeho český přepis najdete ZDE.  
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře