Pochod pro život - 11. 12. 2010, Haag

13. leden 2011 | 15.00 |

Tahle zpráva už není úplně aktuální, ale protože ji oficiální média ignorovala, vrátím se k ní alespoň tady na blogu.

Každý rok začátkem prosince pořádá holandská pro-life organizace Schreeuw om leven pochod pro život v Haagu. Začátek prosince odkazuje na den, kdy holandský parlament odhlasoval zákon legalizující zabíjení nenarozených dětí. A Haag - ne Amsterdam - je sídlem holandské vlády, parlamentu, holandské královny - a také mezinárodního soudu pro zločiny proti lidskosti.

Jako každý rok byli i tentokrát zastánci práva na život napadeni mírumilovnými aktivisty za právo zabíjet.


 Ano, v našem "humánním" 21. sloletí nemá nejbezbrannější člen lidské rodiny zaručena sebemenší práva, sebemenší ochranu před krutým a nelidským zacházením.

Na úvodním shromáždění zazněl projev Jana de Bruin, jednoho z organizátorů pochodu, který připoměl historii legalizace zabíjení nenarozených dětí v Holandsku. Nizozemský trestní zákoník považoval vraždu nenarozeného dítěte za zločin až do roku 1940, kdy Nizozemí obsadila německá armáda. Stejně jako v jiných nacisty okupovaných zemích byly i v Nizozemí  krátce nato legalizovány umělé potraty neárijských dětí a eutanázie.

Jan de Bruin, který se narodil v roce 1941, měl sám být jednou z obětí tohoto zákona; jeho matka si však na poslední chvíli potrat rozmyslela.

Je smutnou ironií, že se tyto proti-lidské zákony, které byly okamžitě po osvobození zrušeny, po několika desítkách let plíživě vrátily zpět -  a tentokrát "plně demokratickou" cestou. Dnes je v Holandsku každý rok připraveno o život 33 000 nenarozených dětí a stovky starých a nemocných lidí jsou zavražděny v rámci tzv. eutanázie.

Haagského pochodu pro život se letos zúčastnilo zhruba 1000 lidí, tedy o 300 více než loňský rok.

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod po celou dobu strážila policie - a bohužel to bylo nutné. V druhé části pochodu se totiž účastníky pokusila fyzicky napadnout zfanatizovaná skupina zastánců zabíjení nenarozených dětí. Policie zadržela a umístila do vazby celkem 15 lidí.

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Pochod pro život Haag (2010)

Smutný pohled, ale ne překvapivý. Pro-potratové hnutí je založeno na násilí vůči těm, kteří jsou nějakým způsobem nepohodlní a kteří se zároveň nedovedou bránit. Už příliš nezáleží na tom, jestli to jsou nenarozené děti, nebo názoroví oponenti.

Dobrou zprávou je, že se policie zachovala velmi profesionálně a účastníky pochodu skutečně dokázala ochránit.  To je výborná zpráva zejména v souvislosti s nedávnou kauzou pro-life novinářky Marisky Orbán de Haas, které potratáři za její postoje vyhrožovali smrtí a mučením. Vypadá to, že snahám o potlačení svobody slova nebude v Holandsku dáván prostor.

Příští pochod pro život v Praze proběhne v sobotu 26. března 2011.

Share

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře