Nenarozené dítě v (pro-life) reklamě

14. květen 2010 | 23.50 |

Několik pozoruhodných reklamních spotů, které by neměly ujít ochráncům nenarozeného života. Ačkoliv ani jeden z nich vlastně nepochází od žádné pro-life organizace, jsou v plném smyslu tohoto slova pro-life. V hlavní roli totiž vystupuje nenarozené dítě, které tu je - téměř neuvěřitelné v dnešní době! - zobrazeno jako bytost hodná lásky, péče a ochrany

"Když jsem poprvé uviděla Tvůj obličej..." Reklama General Electric z roku 2003 představuje novou ultrazvukovou technologii (tzv. 4D ultrazvuk):

"Když poprvé vidíte Vaše dítě na novém 4D ultrazvuku od GE... je to skutečný zázrak."

Tato reklama vyvolala masivní protesty organizací živících se zabíjením nenarozených dětí a nakonec byla předčasně stažena. Není se čemu divit - ten spot od začátku až do konce vypadá jako noční můra potratáře.

Reklama na elektronický těhotenský kalendář, nazvaný Hello Baby (Pampers & Apple 2010):

"Od prvního okamžiku začíná Vaše miminko růst a vytváří se pouto mezi Vámi a Vaším maličkým. Zatím nebylo možné tuto úžasnou cestu doopravdy ocenit - až dosud.

IPad a Pampers představují novou aplikaci, která umožňuje celé rodině sledovat vývoj miminka dokonce ještě před tím, než se narodí. Naše novinka se jmenuje Hello Baby (Ahoj, miminko) a přináší nádherné obrázky dítěte v děloze od 4. až do 40. týdne. Stačí si jen vyhledat "Hello Baby" a kliknout pro bezplatnou instalaci aplikace do vašeho iPadu.

Zadejte osobní údaje jako termín porodu, jméno, pohlaví, výšku a váhu Vašeho dítěte a každý týden sledujte všechny důležité změny ve vývoji Vašeho maličkého. Věděli jste, že otisky prstů jsou plně vytvořeny už v 18. týdnu? Věděli jste, že ve 28. týdnu Vaše dítě reaguje na zvuk? Dotyková místa na obrazovce Vám nabídnou bližší pohled a další informace. Kompletní těhotenský kalendář od Pampers je tu přesně pro Vás, pokud se chcete dozvědět víc o každém stádiu prenatálního vývoje.

Vaše miminko je okouzlující, tak proč o tom nedat vědět celému světu? Sdílejte pokroky Vašeho miminka na Facebooku, takže Vaši přátelé budou moci jednoduše sledovat jeho nebo její vývoj s Vámi. Nebo si prostě jen prohlížejte detailní obrázky ukazující jak Vaše dítě roste, jeho malinké ručičky a nožičky a poslechněte si tlukot jeho srdce

Prostě řekněte: Ahoj, miminko!"

Hello Baby

Je úžasné, co dnešní technika dokáže. A šokující, co dokážeme my lidé. Ještě toto dítě ve 24. týdnu těhotenství je v České republice možné nechat legálně zabít.

Fascinující spot kanadské nadace Heart & Stroke Foundation, která se věnuje léčbě nemocí srdce:

"Srdeční vada je zabiják, který nedělá rozdíl mezi starými - a mladými. Proto Heart & Stroke Foundation podpořila výzkumy, které umožnily léčbu srdce už v děloze.

Můžeme zachránit dítěti život dokonce ještě před tím, než se narodí.

Když do toho vložíte srdce. Heart & Stroke Foundation."

Je to téměř přesně rok, co světová média informovala o unikátní operaci srdce ještě nenarozené holčičky. Zprávu tehdy převzalo i české Hnutí pro život. Stalo se to právě v Kanadě.

Kanada je zároveň jedinou zemí na západní polokouli, kde je zabíjení nenarozených dětí legální po celých devět měsíců těhotenství. Z jakéhokoli důvodu i bez důvodu. Každý rok je v Kanadě tímto drastickým způsobem připraveno o život více než 100 000 nenarozených dětí, přičemž naprostá většina z nich (93 %) je zcela zdravá.

Spot Heart & Stroke Foundation zapomíná odpovědět na jednu důležitou otázku: Proč by někdo vůbec měl chtít zachránit nenarozenému dítěti život? V Kanadě přece život nenarozeného dítěte nemá vůbec žádnou hodnotu... 

Na závěr jedno české video, které v rámci kampaně "Nemyslíš, zaplatíš" připravilo Ministerstvo dopravy. Už před rokem a půl na něj upozornil blogger Oslík a mně dodnes nejde do hlavy, jak něco tak politicky nekorektního mohlo projít:

 "NEROZHODUJTE O ŽIVOTĚ JINÝCH..."  

Myslím si, že to výstižně ukazuje neuvěřitelné pokrytectví a dvojí morálku v naší společnosti. Proč je nenarozené dítě jednou "úžasným miminkem", když se to okolí hodí, a podruhé "bezcenným shlukem buněk"? Když poprvé vidíte tvářičku svého dítěte na ultrazvuku, je skutečný zázrak... nádherné obrázky dítěte v děloze... můžete zachránit dítěti život ještě před tím, než se narodí... nerozhodujte o životě jiných. A na druhé straně neuvěřitelná bezohlednost a brutalita, která už se sice veřejně neukazuje, ale kterou důvěrně zná každý zaměstnanec gynekologického oddělení.

Třeba to někomu otevře oči.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Nenarozené dítě v (pro-life) reklamě edita 18. 05. 2010 - 15:26