Justiční vražda Eluany Englaro

10. únor 2009 | 16.51 |

Eluana EnglaroEluana Englaro, žena odsouzená milánským soudem k pomalé smrti žízní, včera zemřela. V Itálii tak byla vykonána první justiční vražda od pádu fašististického režimu.

Jde zlomový okamžik v moderních italských dějinách, kdy bylo řečeno, že nevinný člověk může být zbaven života. Paní Englaro nemohli odpojit od přístrojů, jak tvrdí některá média, protože na žádných přístrojích napojena nebyla. Sama dýchala, samo jí tlouklo srdce, její krevní oběh spontánně pracoval.

Eluaně Englaro byly odepřeny základní životní potřeby, které potřebuje každý člověk. Voda a jídlo.

 Byla ponechána, aby zemřela žízní. V Itálii, jedné z nejbohatších zemí světa. A v  jedenadvacátém století. Jeden komentátor poznamenal, že takové tresty se nedávaly ani ve středověku.

Podle právníka nemocnice v Udine poprava začala už v pátek. Premiér Silvio Berlusconi sice právě v ten den vydal zvláštní dekret, podle něhož lékaři nesmí nechat pacienty umírat hladem a žízní, ale prezident, komunista Giorgio Napolitano, ho vzápětí vetoval. Stal se tak Eluaniným spoluvrahem.

Berlusconi pokračoval ve snaze Eluanu Englaro zachránit. Včera jeho vláda začala ve zrychleném řízení projednávat návrh zákona, kterým by přehlasovala prezidentovo veto. Berlusconiho strana má v parlamentu většinu, proto se očekávalo, že návrh hladce projde. Jenže tou dobou byla paní Englaro už čtvrtý den bez vody. . .

Úmrtí Eluany Englaro oznámil senátu jeden z ministrů přímo během jednání. Senátoři následně drželi minutu ticha.

"Eluana Englaro nezemřela. Byla zabita," prohlásil senátor Gaetano Quagliarello. Podle některých zdrojů bude okolnosti Eluaniny vraždy znovu prozkoumávat soud.  Není ale jisté, že za ni někdo bude potrestán.  Údajně se všechno stalo v souladu se zákonem.

Eluana Englaro

 Lidé nosili láhve s vodou k branám nemocnice, která se stala Eluaniným popravištěm.

 Requiescat in pace


Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Justiční vražda Eluany Englaro pro-zivot 10. 02. 2009 - 16:53
RE: Justiční vražda Eluany Englaro infikovana-houba®svetu.cz 10. 02. 2009 - 16:58
RE(2x): Justiční vražda Eluany Englaro pro-zivot 11. 02. 2009 - 11:14
RE: Justiční vražda Eluany Englaro switch 10. 12. 2009 - 21:15
RE(2x): Justiční vražda Eluany Englaro pro-zivot 15. 12. 2009 - 15:50