Polopravdy a lži v případu Englaro

13. únor 2009 | 10.23 |

Eluana EnglaroPřed několika dny proběhla médii tragédie Eluany Englaro, osmatřicetileté Italky, která z rozhodnutí soudu zemřela žízní. Naše média se jako obvykle "vyznamenala" a nebyla schopna o případu referovat bez toho, aby zmátla veřejnost.

Tak například téměř ve všech článcích papouškované tvrzení, že paní Englaro přežívá jen díky přístrojům, nebylo pravdivé. U paní Englaro nedošlo k tzv. mozkové smrti, kdy se zastaví všechny tělesné funkce a pacient fakticky umírá. V takových případech se dá lidské tělo zdánlivě udržovat při životě tím, že za něj dýchají přístroje, a přístroje také simulují běžné tělesné funkce. Když se přístroje vypnou, ukáže se rovná čára, konec.

To u paní Englaro nebylo. Eluana Englaro byla živý člověk. Její mozek byl živý. Sama dýchala, samo jí tlouklo srdce, její krevní oběh spontánně pracoval. Všechny části jejího metabolismu fungovaly úplně normálně.

ELUANIN ŽIVOT NEBYL ZÁVISLÝ NA PŘÍSTROJÍCH. ELUANIN ŽIVOT BYL ZÁVISLÝ NA VODĚ A POTRAVINÁCH. STEJNĚ JAKO ŽIVOT KOHOKOLI Z NÁS.

Milánský soud nemohl rozhodnout o odpojení od přístrojů, protože Eluana Englaro na žádných přístrojích napojena nebyla. Milánský soud rozhodl, že paní Englaro zemře hladem a žízní. Proto se jedná o vraždu. Žádný soud nemá pravomoc odsoudit nevinného člověka k smrti, a pokud se tak stane, je to justiční vražda.

NECHAT ČLOVĚKA ZEMŘÍT HLADEM A ŽÍZNÍ NENÍ UKONČENÍ LÉČBY. JÍDLO A PITÍ NENÍ LÉČBA. JÍDLO A PITÍ JE ZÁKLADNÍ ŽIVOTNÍ POTŘEBA, BEZ KTERÉ SE NEOBEJDE ŽÁDNÝ ČLOVĚK, BEZ OHLEDU NA TO, JESTLI JE ZDRAVÝ NEBO NEMOCNÝ.

Paní Englaro zemřela po čtyřech dnech bez vody žízní. Ne kvůli ukončení léčby, ale žízní. Proto se případ její vraždy neliší od vraždy kteréhokoli jiného člověka.

 Spíš je ještě horší, protože paní Englaro se nemohla nijak bránit. Mohla poze trpět, zatímco s ní okolí jednalo jako s kusem hadru, ne jako s člověkem. Smrt žízní je jedna z nejkrutějších vůbec. (Lékaři se rozcházejí v názoru, do jaké míry cítila bolest - není jisté, že trpěla, ale není ani jisté, že netrpěla.)

Vedle toho působí jako docela cynický výsměch, když některé noviny psaly, že "soud Italce povolil eutanázii".

ELUANA ENGLARO O SVOU SMRT NIKDY NEPOŽÁDALA. SOUD POUZE DOVOLIL "LÉKAŘŮM" Z KLINIKY La Quiete, ŽE JI SMĚJÍ ZABÍT.

V Itálii a vlastně v celé Evropě tak došlo k přelomovému rozsudku, kdy soud rozhodl, že nevinný člověk může být zabit bez svého souhlasu

JINÝMI SLOVY, ŽE MŮŽE BÝT LEGÁLNĚ ZAVRAŽDĚN.

Protest před místem vraždy

protest II
  Lidé protestují před klinikou La Quiete, místem Eluaniny vraždy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Polopravdy a lži v případu Englaro pro-zivot 16. 02. 2009 - 10:37
RE: Polopravdy a lži v případu Englaro contritus 18. 02. 2009 - 15:52
RE(2x): Polopravdy a lži v případu Englaro pro-zivot 18. 05. 2009 - 13:14