Gianna Jessen: Přežila jsem svůj potrat

16. duben 2010 | 21.25 |

Všimli jste si, že všichni, kteří hájí zabíjení nenarozených dětí,
sami dostali právo se narodit?

Ronald Reagan

K umělým potratům se vyjadřuje kdekdo. V demokratické společnosti "má každý právo říci svůj názor", a proto není nouze o články politiků, novinářů, zástupců  pro-potratových organizací/firem a díky rozmachu internetu i "prostých občanů", kteří - ačkoli ani jeden z nich nemluví z vlastní zkušenosti - ubezpečují čtenáře, že při umělém potratu o nic nejde, zabíjení nenarozených dětí je právem rodičů a z etického hlediska jde o věc bezproblémovou nebo dokonce žádoucí.

Téměř nikdy však nedostanou slovo ti, kterých se to skutečně týká - samy zabíjené děti. Děti jako je dnes už dospělá Gianna Jessen, která před 33 lety nedopatřením přežila pokus o potrat solným roztokem:

Miluji život a chci si ho vychutnat, dokud jsem tu... To říká dívka, o které druzí rozhodli, že za žádnou cenu nesmí žít. Gianna měla být zabita solným roztokem, který vstříkli do dělohy její biologické matky. Solný roztok má dvojí účinek - jednak způsobí otravu a kolaps organismu a za druhé funguje jako žíravina leptající pokožku, což znamená, že dítě, které vše cítí a vnímá, rozežírá zaživa. Protože ho dítě také polyká (spolu s plodovou vodou),  roztok ho leptá i zevnitř. Dítě sebou celé hodiny zmítá a škube, zatímco zaživa doslova hoří. Metoda bývá přirovnávána k účinkům napalmu.

Gianna byla tímto zůsobem mučena 18 hodin.  Poté se narodila, popálená, křičící bolestí, přiotrávená a napůl udušená, jak měla během potratu snížený přísun kyslíku, ale oproti všem předpokladům živá. Zřejmě nedostala dostatečnou dávku jedu, a proto přežila.

Gianna měla štěstí hned dvakrát. Ještě donedávna totiž bylo v USA běžnou praxí, že se děti, které přežily potrat, nechávaly bez pomoci umírat hladem nebo podchlazením, aby se klinika vyhnula žalobám za "zpackanou práci". To by byl pravděpodobně i Giannin osud, jenže právě toho dne se potratář kdesi zdržel a přijel na kliniku pozdě. U Giannina potratu/narození asistovala jen zdravotní sestra, která se shluk buněk/dítě rozhodla odvézt do nedaleké dětské nemocnice. Přestože Gianně lékaři zprvu dávali jen minimální šanci na přežití, uzdravila se a později byla adoptována. Nedostatek kyslíku během potratu na ní však zanechal následky v podobě mozkové obrny.

Ano, je jednoduché tvrdit, že "při potratu o nic nejde", když je tou obětí někdo jiný.

Giannin rodný list. V kolonce "Komplikace během porodu" je napsáno "Born during saline abortion" - "Narozena v průběhu solného potratu".

Gianna Jessen

Giannin rodný list podepsal nechvalně známý potratář Edward C. Allred. U nás toto jméno pravděpodobně většině lidí nic neřekne, ale v USA jde o jednu z nejvýznamnějších postav hnutí za legalizaci zabíjení nenarozených dětí. To, že je v Giannině rodném listě uveden jako její porodník (!), je obdobný paradox, jako kdyby židovské dítě mělo v rodném listě podepsaného Adolfa Hitlera...

Gianna Jessen

Share

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře