Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými

5. březen 2009 | 14.50 |

Obama

Změna, změna, změna, skandují nadšené davy pod pódiem, na kterém řeční Barack Obama. Obrázek, který jsme si zvykli vídat nejpozději od loňského února. Američané si zvolili změnu, křičely novinové titulky loni v listopadu. Do Bílého domu přichází změna, volaly  titulky před měsícem.

 Ale kdo ví, jak taková změna vlastně vypadá? Co konkrétně hodlá Obama prosadit?

Jeden z Bushových zákonů, které chce Obama změnit (tj. zrušit), je zákaz tzv. partial-birth abortion (potrat částečným porodem).

 Tuto mimořádně surovou metodu zabíjení nenarozených dětí v USA zavedl Bill Clinton. Prováděla se od 20. týdne až do konce těhotenství. (Ano, čtete správně, v USA až do nedávna neexistovala žádná věková hranice, po které už se nenarozené dítě nesmí zabít. Žena mohla jít na potrat klidně ještě v den termínu porodu.) Protože zákon přiznával dítěti lidská práva až od okamžiku, kdy se narodí jeho hlava, byl vymyšlen následující postup:

Potrat č. p.

Potratář nejprve pomocí ultrazvuku zjistí polohu nohou a chodidel dítěte. Pokud je dítě otočené hlavičkou dolů, potratář ho pomocí nůžek nebo kleští obrací opačným směrem. Hlavička dítěte nesmí být během zákroku spatřena, protože pak už by se dítě zabít nesmělo.

Potrat č. p. II

Potom potratář táhne dítě za nožičky z těla matky. Zachází s ním velmi nešetrně, ale na tom nikomu nezáleží, protože dítě stejně nemá přežít.

Potrat č. p. III

Rodí se celé kromě hlavy, která zůstává v děloze

Potrat č. p. IV

Potom potratář nůžkami udělá díru do zátylku dítěte. . .

Potrat č. p. V

. . . a  vysaje dítěti mozek. Až do tohoto okamžiku dítě žilo a vše vnímalo. Připomínám, že se jednalo o děti od dvacátého týdne. Dvacet týdnů je čirou náhodou také věk, od kterého má dítě šanci přežít, pokud by se narodilo předčasně. 

Jak už bylo řečeno, tuto metodu v USA zavedl prezident Bill Clinton; "zpátečnický" George Bush ji zakázal a "pokrokový" Barack Obama ji chce opět povolit. Není to překvapivé, Obama vždy prohlašoval, že se zákazem potratů částečným porodem hluboce nesouhlasí.

obama

"Obama proti mučení" 

Během doby, kdy se potraty částečným porodem prováděly, bylo zaznamenáno několik případů, kdy dítěti vyklouzla hlavička z porodních cest dřív, než mu stačili vysát mozek, a tak si zachránilo život. I to je ale podle Obamy špatně.

Když byl Barack Obama ještě senátorem v lokálním parlamentu amerického státu Illinois, byl projednáván zákon, podle něhož dítě, které přežije nezdařený pokus o potrat a narodí se živé, má být považováno za občana. To znamená, že by mu lékaři museli poskytnout stejnou zdravotní péči jako kterémukoli jinému dítěti. Do té doby nebyla tato věc nijak právně upravena a záleželo jen na libovůli jednotlivého lékaře, zda poskytne dítěti první pomoc. Na mnoha klinikách se děti, které pokus o potrat  nedopatřením přežily, nechávaly umřít v odpadcích hladem nebo podchlazením - a to naprosto legálně, v souladu se zákonem.

Tento návrh zákona, podle něhož má narozené dítě mít právo na život, prošel americkým Senátem jednohlasně; hlasovaly pro něj i levicové feministky z Demokratické strany (včetně Hillary Clintonové), které jsou jinak jednoznačně pro potraty; a akceptovala ho i největší americká pro-potratová organizace NARAL. Když byl tentýž zákon předložen v lokálním parlamentu státu Illinois, jeho tehdejší zákonodárce Barack Obama hlasoval proti. Byl pro to, aby při potratu omylem narozené dítě bylo i po narození zabito.

Obama III

"Jednou z nejdůležitějších věcí, za které neseme zodpovědnost, je zajistit našim dětem co nejlepší život."

Zákon byl v Illinois nakonec schválen, ale až poté, co odtud Barack Obama odešel. Stejný zákon zákon nyní platí na federální úrovni (tzn. v celých USA). Jedná se o Born Alive Infant Protection Act (Zákon o ochraně živě narozených dětí) a na jeho přijetí má rovněž zásluhu nenáviděný prezident George W. Bush. 

Gianna Jessen

 Loni na podzim, v době vrcholící prezidentské kampaně, vystoupila proti Obamovi Gianna Jessen, žena, která sama jako miminko přežila pokus o potrat.

Dokážete si představit, že by děti nedostaly základní lidská práva, bez ohledu na to, jak přišly na svět? Jmenuji se Gianna Jessen a narodila jsem se před 31 lety po nepodařeném potratu. Jsem ta, která přežila, stejně jako mnoho dalších... ale kdyby Barack Obama prosadil svou, nebyla bych tady.

Celé Giannino video, Obamova (značně agresivní) reakce a její rozbor je k vidění například tady.

 Je zajímavé, že naše média tuto událost naprosto ignorovala. Já jsem se například hned z několika novin dozvěděla, kolik šálků kávy vypil John McCain během prezidenské kampaně (to si fakt nevymýšlím), ale o této nesrovnatelně závažnější věci nikde ani řádka.

Asi by to Obamovi příliš pošramotilo pověst velkého humanisty, kterou mu média uměle vytvořila. . .

Kdyby někdo chtěl vidět to, co Obama před pár lety tak zuřivě hájil, má možnost třeba na této stránce.  ALE VARUJU VÁS PŘEDEM.

Obama a survivor

Jsem přeživší oběť potratu. Vím, že podporujete zabíjení dětí, které přežijí potrat.

Ále holka, neber si to tak osobně!

Barack Obama dále podporuje celou řadu dalších pro-potratových iniciativ. Brzy má být projednáván zákon FOCA (Freedom Of Choice Act), který má opět zavést potraty naprosto bez omezení. Obama několikrát deklaroval, že si přeje, aby byl zákon schválen. Obama také chce nutit k potratům i ty lékaře a sestry, kteří s nimi nesouhlasí. Hodlá snížit dotace centrům pro krizová těhotenství a naopak chce zavést financování potratů z peněz daňových poplatníků - opět i těch, kteří s nimi nesouhlasí. Chce zrušit zákony zakazující pokusy na nenarozených dětech. Některé změny už prosadil - krátce po svém nástupu do úřadu obnovil americké financování potratů v rozvojových zemích, které po svém nástupu do úřadu zrušil George Bush. Takže peníze amerických daňových poplatníků, určené pro pomoc strádajícím lidem ve třetím světě, teď jdou na jejich zabíjení. Jedna z těchto organizací, UNFPA (United Nations Population Fund), také sponzoruje nucené potraty v Číně. 

Jeden pro-life bloger nazývá Obamu pro-potratovým megalomaniakem. Má pravdu, Obamovi příznivci to koneckonců říkají taky. Jenomže oni to myslí pochvalně.

obama II

 Od diskriminace jsme ušli pořádný kus cesty. Opravdu? 

Poradna

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými smajlik®svetu.cz 05. 03. 2009 - 11:00
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými pro-zivot 05. 03. 2009 - 14:40
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými zuzi 05. 03. 2009 - 15:04
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými pro-zivot 06. 03. 2009 - 18:06
RE(3x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými pro-zivot 06. 03. 2009 - 18:31
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými aneta* 23. 10. 2010 - 15:49
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými adriana 22. 01. 2013 - 12:42
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými kass 04. 03. 2013 - 11:19
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými looter 15. 01. 2014 - 21:37
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými madholman 16. 01. 2014 - 10:20
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými mara 16. 01. 2014 - 21:10
RE(2x): Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými simona 18. 01. 2014 - 19:28
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými lia 26. 07. 2013 - 14:22
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými candy 15. 01. 2014 - 21:43
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými kukina 15. 01. 2014 - 22:22
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými jana* 16. 01. 2014 - 08:23
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými edoušek 76 16. 01. 2014 - 10:45
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými slavka 16. 01. 2014 - 11:07
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými elsa 16. 01. 2014 - 13:50
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými rar 16. 01. 2014 - 18:53
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými monika 19. 01. 2014 - 22:33
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými eva557@azet.sk 23. 01. 2014 - 12:16
RE: Barack Obama - bez slitování nad bezbrannými zuzana 23. 01. 2014 - 19:30