Obama si vybral novou ministryni zdravotnictví

11. březen 2009 | 14.33 |

Minulý týden jsem tu uveřejnila článek o pro-potratovém fanatismu Baracka Obamy. Jeho příznivci ani oponenti nepochybují o tom, že své anti-life postoje bude velmi důsledně prosazovat i jako prezident. Klíčovou roli v tom bude pochopitelně hrát jeho ministryně zdravotnictví.

Dva potratoví fanaticiDruhého března 2009 byla oficiálně oznámena nominace Kathleen Sebeliusové, guvernérky amerického státu Kansas. Sebeliusová je silně pro potraty, její postoje byly vyhodnoceny jako nejextrémnější ze všech amerických guvernérů.

Během svého šestiletého působení ve funkci kansaské guvernérky opakovaně vetovala návrhy zákonů, které měly potratovou praxi v Kansasu alespoň zmírnit. V roce 1973 byly potraty v USA zavedeny na federální úrovni, což znamená, že je jednotlivé státy nemohou zcela zakázat, ale mohou je nějak omezit či regulovat. Sebeliusová všechny tyto snahy odmítala, včetně návrhu, který by podstatně omezil pozdní potraty (potraty po 20. týdnu těhotenství). Kansas je přitom nechvalně proslulý právě vysokým počtem pozdních potratů, přičemž jako důvod se uváděl třeba i "stres". Podle navrženého zákona by se pozdní potraty směly vykonávat jen ze zdravotních důvodů (ohrožení života nebo zdraví matky). Zákon však nebyl přijat, protože ho guvernérka Sebeliusová vetovala.

Guvernérka Sebeliusová je kritizována i pro své vazby na kansaský potratový průmysl. Jejím blízkým spolupracovníkem, který jí financoval několik kampaní, je George Tiller, jeden z nejhlasitějších propagátorů pozdních potratů ve Spojených státech. V současnosti je proti němu veden soudní proces za provádění nelegálních potratů ve třetím trimestru těhotenství. Je také podezřelý z vraždy dítěte, které se po nepodařeném potratu narodilo živé.

Tillerova lobbistka Julie Burkhartová na svém blogu Sebeliusovou chválí za "neúnavnou propagaci potratů" a prezidentu Obamovi děkuje za její nominaci.

Ne všichni její nadšení sdílejí. "Obamův nedostatek soudnosti, pokud jde o jmenování členů kabinetu, je obzvášť patrný v případě Sebeliusové," píše Troy Newman, který se podílel na odkrývání korupce v kansaském potratovém průmyslu, včetně vazeb mezi Sebeliusovou, Tillerem a radikálně pro-potratovou organizací Planned Parenthood. "Její vazby na kontroverzního potratáře Tillera a účinkování v několika skandálech v souvislosti s potraty ji diskvalifikují pro výkon takovéhle funkce."

"Guvernérka Kathleen Sebeliusová je tak zaslepená svým extrémním pro-potratovým fanatismem, že jí není možné věřit, že skutečně bude jednat v nejlepším zájmu těch, které by jako ministryně zdravotnictví měla chránit," napsal ve svém komentáři Matthew Staver, zakladatel Liberty Counsel. "Svěřit jí ministerstvo zdravotnictví je jako udělat lišku strážcem kurníku."

Nebo vlka hlídačem oveček, chtělo by se dodat.

V USA už proti nominaci Kathleen Sebeliusové proběhlo několik protestních akcí.

StopSebelius

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Obama si vybral novou ministryni zdravotnictví princezna®svetu.cz 28. 03. 2009 - 09:31
RE(2x): Obama si vybral novou ministryni zdravotnictví pro-zivot 30. 03. 2009 - 14:10