Obama: nenarozené děti jsou pokusný materiál

18. březen 2009 | 14.55 |

Barack Obama splnil další ze svých předvolebních slibů a v pondělí 9. 3. 2009 zrušil zákaz federálního financování výzkumu kmenových buněk, při kterém jsou zabíjeny nenarozené děti. 

Baracka Obamu nezajímají základní vědecká fakta o začátku lidského života. Baracka Obamu nezajímá, že jednat s nenarozenými dětmi, jako by to byl pokusný materiál, je zcela evidentně zločinem proti lidskosti. Baracka Obamu nezajímá názor milionů Američanů, kteří si nepřejí, aby se něco tak nemorálního platilo z jejich daní.

Barack Obama se nechal slyšet, že věda a etika se vůbec nemají míchat dohromady.  Prý jde o naprosto nesouvisející věci.

Myslím, že doktor Mengele by se pod vaše slova okamžitě podepsal, pane Obamo.

Barack Obama zároveň zrušil podporu výzkumu dospělých kmenových buněk. Tento výzkum je přitom velice slibný a nezakládá žádná etická dilemata. Proto ho George Bush prosazoval jako alternativu k neetickému a podle některých vědců překonanénu výzkumu embryonálních buněk. 

Umím si představit pouze dva důvody, proč Barack Obama něco takového udělal. Zaprvé, pomstu na Bushovi a na všem, co by podle mínění levice mohlo vypadat jako "pro-life"; a zadruhé, aby u veřejnosti posílil vnímání nenarozeného dítěte jako pouhého materiálu. 

Wesley J. Smith, bioetik, Discovery Institute

Někomu by takové tvrzení možná mohlo připadat přehnané. Jenže Barack Obama je skutečně extrémní pro-potratový fanatik, který prosazuje, aby se děti mohly zabíjet po celých devět měsíců těhotenství, během porodu a dokonce i po narození. Před několika lety byl v USA projednáván zákon, podle něhož dítě, které přežije nepodařený potrat a narodí se živé, už nesmí být zabito. Pro tento návrh zákona hlasovalo i mnoho politiků, kteří jsou jinak jednoznačně pro potraty. Barack Obama hlasoval proti. Velice tvrdě obhajoval názor, že zákon zakazující zabíjet novorozence je v rozporu s právem matky zabít své dítě.

Obama chce propagovat potraty i na mezinárodní úrovni, například na jednáních OSN. Hned po nástupu do funkce přikázal federální financování organizací, které prosazují potraty ve světě; jedna z těchto organizací (United Nations Population Fund) sponzoruje i nucené potraty v Číně. Mezi další Obamovy plány patří zrušení výhrady svědomí a omezení dotací centrům pro krizová těhotenství (pomáhajícím těhotným ženám v tísni).

Až tak hluboko klesla naše "civilizovaná" společnost. . . až k hromadnému vyvražďování vlastních bezbranných dětí.

Embryonální kmenové buňky

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře