Pochod pro život - 29. 3. 2009, Madrid

6. duben 2009 | 09.20 |

Jeden den po českém Pochodu pro život proběhly obrovské manifestace za právo na život ve Španělsku. Madridského Pochodu pro život se zúčastnilo 100 000 lidí; dalších 400 000 podpořilo menší akce v dalších španělských městech.

Pochod pro život Madrid

Španělská socialistická vláda vedená Josém Luisem Zapaterem připravuje masivní rozšíření umělých potratů, které by nechalo nenarozené děti zcela bez ochrany. Organizace Derecho a vivir (Právo na život) a Hazte Oír, které uspořádaly nedělní celošpanělské demonstrace, upozorňují premiéra, že to byl jen první z řady protestů, pokud zákon nestáhne. Mottem pochodu bylo heslo: "Neexistuje žádné právo zabíjet - ale existuje právo na život."

Neexistuje právo zabíjet...

Paloma de Cendra, psycholožka, která se specializuje na postabortivní syndrom, ve svém projevu před španělským parlamentem zdůraznila, že potraty nejsou formou pomoci ženám. "Potraty nejenomže zabíjejí děti, zároveň ubližují matkám, rodinám, celé společnosti. Každý potrat má dvě oběti - dítě a matku. Dítě je obětí vraždy a matka je obětí podvodu." Na závěr vyzvala vládu, aby přestala podporovat potraty a naopak se zaměřila na podporu mateřství a ochranu práva na život.

Paloma de Cendra

Paloma de Cendra

Ignacio Arsuaga z Hazte Oír prohlásil, že Zapaterova socialistická vláda je ve skutečnosti hluboce asociální, protože ubližuje těm nejslabším - nenarozeným dětem a těhotným matkám, které se dostaly do obtížné situace. Také on se vyslovil pro větší podporu těhotných žen. "Požadujeme, aby vláda místo rozšiřování potratů hledala způsob, jak pomáhat těhotným matkám, aby žádná žena nemusela o potratu vůbec uvažovat. Krajním řešením by měla být adopce, ne zabití nenarozeného dítěte."

Ignacio Arsuaga, Madrid

Dr.  Gádor Joya poté před španělským Ministerstvem rovnosti přečetla Madridský manifest. Tento dokument, který jasně deklaruje, že "lidský život začíná početím, a proto má být také od chvíle početí respektován a chráněn" podepsalo 300 španělských vědců. Nicolas Jouve, profesor genetiky na univerzitě v Alcalá, zdůraznil, že otázka začátku lidského života nesouvisí s osobním názorem nebo vírou - je to otázka vědy. "A věda jasně říká, že lidský život začíná početím." (Poznámka: s tímto závěrem se shodují také čeští odborníci - například tady.)

  

Gádor Joya

Pochod pro život Madrid

Pochod pro život Madrid

Pochod pro život Madrid

Pochod pro život Madrid


Pochod pro život Madrid

Pochod pro život Madrid

Pochod pro život Madrid

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře