Ke dni nenarozených dětí

25. březen 2010 | 21.00 |

Dnešní den, 25. březen, je Mezinárodním dnem nenarozených dětí. Je poněkud zvláštní a smutný paradox, že k ustavení tohoto svátku došlo k době, kdy ve většině zemí světa převládá názor, že život nenarozeného dítěte nemá žádnou hodnotu.

Co vlastně slavíme v Den nenarozených dětí?

Americká organizace Real Alternatives (Skutečné alternativy), která pomáhá těhotným matkám v tísni, vydala toto krátké video o životě před narozením:

Co bych měla udělat?

Je to "fetus"... nebo je to dítě?

Kdy ve skutečnosti začíná lidský život?

Co vlastně víte o zázraku lidského života?

V okamžiku početí...

...vzniká jedinečná lidská DNA. Lidská DNA, která dosud neexistovala - a která už nikdy v budoucnu existovat nebude. Všechny charakteristické rysy nového člověka - pohlaví, krevní skupina, barva vlasů, barva očí,... jsou určeny v okamžiku početí.

Z odborného hlediska je každý člověk určen právě svou vlastní jedinečnou DNA, která vzniká v okamžiku početí a zůstane stejná po celý život. Proto vědci jako začátek lidského života jednoznačně označují početí.

Srdce nenarozeného dítěte začíná bít...

...pouhé tři týdny (22 dní) po početí, ještě předtím, než většina žen vůbec ví, že jsou těhotné.

Ve třetím týdnu...

...už můžete rozeznat oči a uši nenarozeného dítěte.

V šestém týdnu...

...už má dítě na každé ruce a noze pět prstů.

V  tomto období se již také dají zachytit mozkové vlny nenarozeného dítěte. Je to stejný druh měření (EEG), s jehož pomocí se zjišťuje, zda pacient ještě žije, nebo je mrtev. Tyto impulsy jsou spolu s tlukotem srdce nezvratným důkazem toho, že nenarozené dítě je živé.

V 6. – 11. týdnu...

...dítě prudce roste, jeho velikost a váha za toto období stoupne 5x.

V 11. týdnu...

...se nenarozené dítě dokáže usmívat a mračit...

...dokáže hýbat prsty na rukou a na nohou...

...a dokonce si i cucat paleček.

Ukazuje se, že od chvíle, kdy si nenarozené dítě začne cucat palec, dává přednost buď pravé nebo levé ruce.

Dítě se v tomto období v děloze pohne asi 50x za hodinu.

Ve 13. týdnu...

...dítě začíná slyšet. Uklidní ho známé zvuky nebo tlukot srdce jeho matky. Dokáže již také vnímat zvuky z vnějšího světa – rozhovor, hluk nebo hudbu.

V 16. týdnu...

...dítě dokáže otvírat a zavírat oči a má již plně vytvořené papilární linie - jedinečné otisky prstů.

Ultrazvuk ukazuje, že nenarozené děti v tomto věku mají ve spánku REM fáze, což s největší pravděpodobností znamená, že se jim zdají sny... dlouho před tím, než se narodí.

V 6 měsících...

...už má dítě plně vyvinuty všechny orgány. Všechno v jeho těle již funguje stejně, jako to bude fungovat po narození.

Dítě narozené předčasně ve 20. týdnu těhotenství již může díky možnostem dnešní medicíny  přežít. V České republice je možné provést legální potrat do 24. týdne těhotenství. V některých zemích je to legální po celých devět měsíců – až do prvního nadechnutí dítěte.

V 38. – 42. týdnu...

...se narodí.

VOLTE ŽIVOT.

Z absurdních argumentů obhájců zabíjení nenarozených dětí by se téměř dalo soudit, že se domnívají, že se při porodu novorozenec zhmotní odněkud ve vzduchu. Ve skutečnosti je novororozenec pochopitelně stále tím samým dítětem, které předtím žilo devět měsíců v děloze, a které si podle těchto lidí nezasloužilo mít sebemenší práva. Při porodu nedochází k ničemu magickému; dítě, jehož život začal již o dvět měsíců dříve, pouze změní místo, kde se nachází.

Obrázek nenarozeného dítěte v mateřském lůně byl dříve spojován s obrazy lásky a něhy. Dnes je nenarozené dítě považováno za škůdce a nepřítele, kterého je nutné potírat a hubit všemi dostupnými prostředky. Nenarozené dítě je považováno za méně než zvíře, nemá žádná práva a už vůbec ne právo na život.  Jen v  naší malé zemi je každý den zabito přes 70 nenarozených dětí. Každé páté dítě padne za oběť holokaustu nenarozených. Lůno vlastní matky je v dnešní době paradoxně  tím nejnebezpečnějším místem, kde se může dítě nacházet.

Den nenarozených dětí je příležitostí uvědomit si - a oslavovat - krásu života před narozením. Ale je zároveň smutnou připomínkou, že i v našem civilizovaném a humánním 21. století existuje obrovská skupina lidí, kteří nemají sebemenší práva. Protože je krutou skutečností, že i během dneška bylo ve světě zavražděno 120 000 nenarozených dětí.

Každý lidský život je vzácný a každý člověk má právo na život. Kéž bychom  v sobě našli odvahu bránit práva těch, kteří se o ně sami hlásit nemohou. 

Videa a fotografie z umělých potratů: StopGenocidě.cz ; Here'sTheBlood.com ;  Abort73.com

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Ke dni nenarozených dětí nino 09. 04. 2010 - 17:40
RE(2x): Ke dni nenarozených dětí pro-zivot 12. 04. 2010 - 15:21